Úterý 19.2.2019 , Patrik
Hledat

Právě dnes

Úterý | 19. Února 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Pracovníci v kanceláři Asociace ochrany spotřebitelů mají stále plno

Ilustrační foto. Dvaasedmdesátiletá paní Helena sedí ve zlínské kanceláři Asociace ochrany spotřebitelů (AOS) a svírá v rukou smlouvu s energetickou společností, v očích má slzy. Je to již třetí smlouva, kterou během půl roku uzavřela. Nyní musí ze svého důchodu zaplatit několik tisíc korun smluvní pokutu, aby dvě z nich mohla zrušit.


Podnikatelem roku 2018 v kraji je Čestmír Vančura

Podnikatelem roku 2018 ve Zlínském kraji se stal  Čestmír Vančura.Na snímku zleva: Čestmír Vančura, spolumajitel a ředitel pro strategický rozvoj společnosti Kovárna VIVA a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje; Jiří Čunek, hejtman Z Držitelem titulu EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje se stal Čestmír Vančura, spolumajitel a ředitel pro strategický rozvoj společnosti Kovárna VIVA a. s. Ta navazuje na baťovskou tradici poctivého řemesla a v současné době je jednou z nejmodernějších průmyslových kováren ve střední Evropě.


Zimní údržba silnic v lednu trhala rekordy

Ilustrační foto Rekordní výkony vykázali během ledna silničáři v kraji při zimní údržbě silnic. Tak náročné zimní počasí bylo v lednu v roce 2010.  


Uzavírce mostu se doprava musí přizpůsobit

Ilustrační foto - uzavírka. Úplná uzavírka mostu začala v pondělí v Otrokovicích nad železnicí v ulici Nadjezd. Rekonstrukce je plánována na osm měsíců. Objízdné trasy včetně změn jízdních řádů spojů MHD i soukromých dopravců jsou stanoveny.


Do kraje míří noví dopravci. Je to jako kýbl ledu na hlavu, zlobí se ti současní

Ilustrační foto Tendr na nové autobusové dopravce, kteří budou zajišťovat dopravu ve Zlínském kraji příštích deset let, je v plném proudu. Před několika dny proběhlo otevírání obálek s jejich nabídkami. A došlo k velkému překvapení.


Tisíce gratulací. Sto let si Miroslav Zikmund užívá

Miroslav Zikmund. „Cestovatelského ducha mám, ale v tomhle jsem realista, zastávám názor, že zopakovat cestu jen tou Afrikou není dnes bezpečné. Také nemám ty jazykové schopnosti, oni mluvili dohromady osmi řečmi, já jen anglicky,“ přiznal Miroslav Zikmund mladší na pátečním setkání ve zlínském muzeu.


Lešetínský fašank žlutomodře: dresy, drak i kaprál

XX. Lešetínský fašaňk ve Zlíně. VIDEO, FOTOGALERIE / Hlava na hlavě a všudypřítomná omamná vůně trdelníků, grilovaných klobás, vařeného masa či zabijačky. Tak to v sobotu vypadalo na jubilejním dvacátém ročníku Lešetínského fašanku ve Zlíně. Už tradičně se konal v tamních ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.  


Poštovní aršík s podobiznami Hanzelky a Zikmunda je největší v české historii

Známky s podobiznami cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Známky s podobiznami cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, které ve čtvrtek u příležitosti stých Zikmundových narozenin vydala Česká pošta, jsou nejvyšší v historii české známkové tvorby. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl vedoucí oddělení známkové tvorby České pošty Břetislav Janík. Známky jsou široké 30 a vysoké 88 milimetrů. Celý aršík se dvěma známkami je největší v historii, má rozměry 203 krát 153 milimetrů.


Bude pracovat s nasazením, slibuje nová starostka Otrokovic

Hana Večerková „Doposud jsem pracovala z pozice místostarostky, se stejným nasazením budu pracovat i z pozice starostky.“ Nejen to slibuje nová šéfka otrokovické radnice Hana Večerková (ANO 2011), která byla do křesla druhého největšího města Zlínska ve středu zvolena jednohlasně na schůzi zastupitelstva.


Počítáme se zánikem Baťovky, uvedl ve čtvrtek hejtman Čunek

Vizualizace nové krajské nemocnice Téměř 106 tisíc m² užitné plochy má mít plánovaná nová krajská nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. V objektu bude 919 lůžek v pěti nadzemních podlažích.


Miroslav Zikmund dnes slaví 100 let

Miroslav Zikmund. Život definoval legendární cestovatel Miroslav Zikmund jako jako přesný součet náhod. K němu byly dechberoucí náhody podle všeho více než štědré. Svou první velkou cestu do zahraničí podnikl v šestnácti letech, kdy jel se svým bratrem na Podkarpatskou Rus.


100 let Miroslava Zikmunda

Miroslav Zikmund 100 Miroslav Zikmund slaví 100 let. Legenda Z + H se začala psát 22. dubna 1947 před budovou Autoklubu v Praze. Odtud dva kamarádi z Vysoké školy obchodní Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vyjeli se svou luxusní Tatrou 87 na cestu kolem světa. 


Novou starostkou Otrokovic je Hana Večerková

Hana Večerková V tajné volbě dnes na zastupitelstvu v Otrokovicích volili starostu. Nedávno na svou funkci rezignoval dlouholetý starosta Jaroslav Budek.


Nemůžeme říct: Běžte bydlet k jaguárům, řekl řediteli zoo Jaroslav Juráš

Ilustrační foto. Spor o dva miliony. Zastupitelé řešili žádost ředitele zlínské zoo Romana Horského o navýšení investice na vznikající projekt Expozice jaguárů a zároveň příslib města na vyčlenění financí i na rok 2020.    


Zastřelili medvěda? Čunek to prý schvaluje

Ilustrační foto. Hejtman Jiří Čunek prohlásil, že medvěd už nejspíše nežije. Odstřel je prý v souladu se zákonem.


VIDEO: Zoo Zlín má půjčeného tygra Boatsmana. Narodí se mláďata?

Tygr ussurijský v ZOO Lešná. Na základě úspěšných jednání v prosinci do Zlína z estonské Zoo Tallin přicestoval sedmiletý tygří samec Boatsman. První týdny strávil v chovatelském zázemí, kde si postupně zvykal na nový domov a pozvolna se seznamoval se samicí Tanjou.


V Kladné-Žilín skončil autobus v příkopě

V Kladné-Žilín skončil autobus v příkopě Na silné náledí doplatil ve středu ráno linkový autobus v obci v obci Kladná-Žilín na Zlínsku. I s cestujícími uvízl v příkopu.


Miss OK. Krásné dívky se ve Zlíně předvedly i v plavkách

O semifinalistkách Miss OK 2019 Zlínského kraje je již rozhodnuto. Na castingu se předvedly uchazečky, z nichž vzešla desítka semifinalistek 6. ročníku Miss OK pro Zlínský kraj. FOTOGALERIE/ O semifinalistkách Miss OK 2019 Zlínského kraje je již rozhodnuto. Na castingu se předvedly uchazečky, z nichž vzešla desítka semifinalistek 6. ročníku Miss OK pro Zlínský kraj. Je mezi nimi budoucí celková vítězka Miss OK 2019?


Osudoví muži Magdaleny Preiningerové

Magdalena Preiningerová Bylo jí necelých šestnáct let, když se s Miroslavem Zikmundem setkala poprvé. Byli za ním ve vile se souboráky z Valašského souboru Kašava před cestou do Anglie v roce 1981.


Němčina a angličtina samozřejmostí, domluvili se i arabsky nebo svahilsky

Miroslav Zikmund 100 Miroslav Zikmund slaví 100 let. Legenda Z+H se začala psát 22. dubna 1947 před budovou Autoklubu v Praze. Odtud dva kamarádi z Vysoké školy obchodní Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vyjeli se svou luxusní Tatrou 87 na cestu kolem světa.


Zikmund bude míti vlastní známku, Česká pošta ji prodává od dnešního dne

Na oslavu stých narozenin Miroslava Zikmunda bude  Česká pošta ode dneška prodávat příležitostný aršík dvou poštovních známek. Podobiznami cestovatelů uctí také Zikmundova celoživotního přítele Jiřího Hanzelku Na počest legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda bude pořádat muzeum akce celý letošní rok.


Špatné otázky by mohly stát město milion

Referendum. Ilustrační foto. Proti referendu na téma vodárenské problematiky byli zastupitelé. O pokračování rozhodne soud, tvrdí iniciátor hlasování Pavel Sekula.


Vánoční rekord. V kompostu možná až 50 tun stromků

Vyhozené vánoční stromky. Ilustrační snímek. Přes 42 tun. Takové množství vánočních stromků už stihli od začátku ledna odvézt pracovníci Technických služeb Zlín na kompostovací linku v areálu skládky Suchý důl. Každoroční svoz ukončí tuto neděli. Letošní rekordní bilance se tak rozroste ještě o zhruba pět tun.  


Starostové v regionu se bouří. Kraj jim chce zrušit přímé linky do Brna

Jízda vlakem. Ilustrační foto „Chceme dostat zpátky lidi do vlaků, do veřejné dopravy. Chceme zavést integrovaný dopravní systém, jaký mají v ostatních krajích. Chceme, aby si lidé zvykli přestupovat, využívat veřejnou dopravu,“ zní plán z vedení Zlínského kraje.  


Švédové ukazují, jak zůstali s dětmi doma

Výstava fotografií Johana Bävmana Švédští tátové před zámkem ve Zlíně. Pětadvacet velkoformátových portrétů švédských otců, kteří se rozhodli zůstat se svými dětmi doma na rodičovské dovolené, dočasně obsadilo prostor v blízkosti zlínského zámku.