Čtvrtek 27.2.2020 , Alexandr
Hledat

Právě dnes

Čtvrtek | 27. Února 2020

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Jeden člověk ze Zlínského kraje je v karanténě kvůli možné nákaze koronavirem

Koronavirus, ilustrační foto Kvůli možné nákaze novým tipem koronaviru je nyní ve Zlínském kraji v karanténě jeden člověk. Podle Českého rozhlasu jde o osobu, která se vrátila z Íránu.


Roušky a respirátory? Prakticky nesehnatelné

Ilustrační foto Belgie, Francie, Itálie, ale také sousední Německo a Rakousko. Koronavirus se přiblížil k hranicím České republiky. Mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant uvedl, že kraj je na možnou nákazu připraven.


Do autobusu na Hostýn už od března nesmíte vzít psa

Pes v MHD - Ilustrační foto Vzít si s sebou psa do autobusu směřující na běžné lince na Sv. Hostýn z Bystřice pod Hostýnem už nebude od 1. března možné. Společnost KRODOS BUS tak začne postupovat na základě rozhodnutí společnosti KOVED (Koordinátor veřejné dopravy ve Zlínském kraji, krajem založená společnost má na starost dopravní obslužnost včetně přepravních podmínek – pozn. red.).


Hasiči i policisté pročesávali lesy kolem Zlámance. Pátrali po seniorovi

Ilustrační foto. Desítky policistů, hasiči, psovodi i vrtulník kroužící nad vesnicí. Tak vypadala v úterý 25. února od rána až do 14 hodin situace ve Zlámanci, kde složky Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje pátraly po devadesátiletém seniorovi ze Zlína, kterého pohřešovali jeho příbuzní.


Starostka navštívila prvního letošního občánka Otrokovic

Malá Maruška se narodila jedenáct minut po půlnoci 1. ledna letošního roku. Prvním občánkem Otrokovic se letos stala Marie Anna Přidalová. Maruška se narodila mamince Anně jedenáct minut po půlnoci 1. ledna 2020 ve zlínské nemocnici.


Vědci z UTB vyvíjejí misky, které šetří přírodu

Vědci z UTB vyvíjejí misky, které šetří přírodu Potravinové misky z plastu, které se rozloží během krátké doby a nebudou tak zatěžovat životní prostředí. Na tom nyní intenzivně pracují vědci z Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (dále jen UTB ve Zlíně).


Silný vítr shazoval stromy a poškodil střechy. Stovky lidí bez elektřiny

Následky silného větru ve Zlínském kraji v noci z 23. na 24. února 2020 Silný vítr zasáhl Zlínský kraj v noci z neděle na pondělí. 


Mrtvoly zvířat v ohradě posloužily jako potrava. Byl porušen zákon?

Jako z hororu. Ostatky mrtvé zvěře. Scéna jak z hororu. Tak nazval svůj zážitek pisatel, který se obrátil na redakci Zlínského deníku s obavou na porušení veterinárního zákona. K tomu mělo dojít na soukromé farmě ve Vlachovicích-Vrběticích na Valašskokloboucku.


Reflexy míří na turné s novou deskou

NOVÁ DESKA. Necelé dva týdny chybějí do křtu nové desky populární kapely Reflexy. Stane se tak v pátek 6. března v kroměřížském klubu Slady.  Nese název Když za srdce tě chytím. Již hotový videoklip popisuje příběh rodiny Guryčových z Rožnova, kteří pečuj Reflexy, přední kapela z Moravy, vyráží na turné se svou novou deskou. Poprvé ji pokřtí v pátek 6. března v kroměřížském klubu Slady. Nese název “Když za srdce tě chytím”. Stejně jako singl, k němuž byl natočen i videoklip. Ten nese příběh o statečnosti a odhodlání manželů Guryčových z Rožnova pod Radhoštěm, kteří pečují o syna s velmi vzácným postižením.


Zlín brázdí trolejbusy budoucnosti. Zatím bez cestujících

Článkový trolejbus Škoda 35 Tr. První 18metrový trolejbus, který je vybaven trakčními bateriemi a ujede s jejich akumulovanou elektrickou energií až 10 kilometrů mimo trolejové vedení. Hned dvěma novými vozidly – elektrobusem a bateriovým článkovým trolejbusem - se může pochlubit krajské město Zlín. V úterý 21. ledna sjel z valníku na nádvoří vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ve Zlíně elektrobus Škoda 34 BB. Jde o historicky první elektrobus, který se stane součástí vozidlové základny zdejšího dopravního podniku.


Miliony půjdou na chodníky, varovný systém i další infrastrukturu

Ilustrační foto Opravy chodníků a rozvoj další infrastruktury ze svého rozpočtu letos významným způsobem podpoří město Luhačovice.  


Lili mu pivo na hlavu. Přesto patří k rekordmanům a nejlepším

Rozhodčí René Hradil ROZHOVOR/ „Slitý po utkání? Ta doba je naštěstí pryč!“ směje se hokejový sudí René Hradil. V pátek večer odpískal 708 utkání a v historické tabulce hlavních rozhodčích je třetí.  


Obchvat Luhačovic bude mít 9,3 km, uleví městu i lázním a zrychlí dopravu

Trasa plánovaného obchvatu Luhačovic. Délka trasy plánovaného luhačovického obchvatu bude 9,3 km. To je jeden ze závěrů studie, která se věnuje jeho konkrétní trase. Jak přiblížil starosta Luhačovic Marian Ležák situace s narůstající dopravou začíná být neúnosná a dochází zde k ohrožení přírodních léčivých zdrojů.


Nemocnice zrušily zákaz návštěv, omezení trvá jen v Krajské nemocnici ve Zlíně

Ilustrační foto Za pacienty hospitalizovanými v Uherskohradišťské, Vsetínské a Kroměřížské nemocnici mohou znovu návštěvy, nemocnost v těchto regionech podle hygieniků poklesla.


"Psí" petici podepsaly ve Zlíně stovky lidí, teď listina míří na ministerstvo

Členové občanského sdružení I pes je město Zlín!, manželé Sýkorovi zaslali petici na ministerstvo vnitra, proti vyhlášce města o omezení volného pohybu psů po Zlíně. Petici podepsalo téměř osm stovek lidí. Téměř osm stovek lidí ve Zlíně podpořilo svými podpisy petici, která hájí volný pohyb psů ve městě. Listinu s podpisovými archy odeslali její iniciátoři ve čtvrtek na ministerstvo vnitra, odbor kontroly veřejné správy.


Závěr února přinese i sníh

Ilustrační foto Zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i možnost bouřky. Tak bude vypadat dnešní počasí ve Zlínském kraji.


Výzva pro čtenáře: Hlasujte, kdo na Zlínsku dostane finanční dar

Klienti SENIORu Otrokovice s dětmi a mládeží. V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací. Vy nyní můžete díky hlasování v anketě pod článkem rozhodnout o tom, jaké instituci či domovu seniorů bude na Zlínsku finanční dar poskytnut.


Běh na Jižních Svazích ovládli veteráni Radoslav Šíbl a Helena Kotopulu

Běh Jižními Svahy ve Zlíně 2020  Fryštačan Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) zvítězil ve 28. ročníku Běhu Jižními Svahy ve Zlíně. V 6,8 kilometru dlouhém závodu dosáhl času 23:17.


Gerry slaví dvacetiny. Dostane vlastní bankovku

22. února zlínská zoo oslaví 20. narozeniny Gerryho, samečka kivi hnědého. Suvenýrovou bankovku s motivem kivi hnědého vydá v sobotu 22. února zlínská zoo. Současně oslaví i dvacáté narozeniny Gerryho, samečka kivi hnědého, kterého chová jako první a jediná česká a slovenská zoo.  


Úrazy hlavy by lidé měli řešit. Mohou mít vážné následky

Petr Olšan, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Kuriózní úraz? I když okolí to tak možná nepřijde, dotyčnému, co zranění utrpěl, každopádně do smíchu není. Své o tom ví třeba Petr Olšan, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Coby záchranář už za uplynulé roky pomáhal u bezpočtu případů.


Vedení kraje znovu hlasovat o nemocnici odmítá, na ministerstvo zaslali dopis

Zastupitelstvo Zlínského kraje 17.6.2019. Jiří Čunek. „Považujeme za bezpředmětné, aby bylo o daných usneseních znovu hlasováno či byla Zastupitelstvem Zlínského kraje jakkoli potvrzována,“ vyjádřilo se ve středu vedení Zlínského kraje v oficiálním dopise k výzvě ministerstva vnitra, aby zastupitelstvo znovu hlasovalo o projektu nové nemocnice ve Zlíně.


Masopustní indiánka: Hlavní je mít rtěnku na počmárání lidí

Jana Juhaňáková z Tlumačova coby indiánka. Mají dva laufry, dva medvědy a dva vodiče. V tom je tak trochu netradiční masopustní průvod v Tlumačově. V převleku za indiánku v něm každý rok chodí Jana Juhaňáková.


„Přivlastňujete si zásluhy jiných,“ vytýká Adámek Babišovi kvůli Památníku

Při své poslední návštěvě Zlína si premiér Andrej Babiš prohlédl nově zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati. „Vydali jsme tady na toto 60 milionů korun,“ je věta premiéra České republiky Andreje Babiše, která zazněla při jeho poslední návštěvě obnoveného Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, na začátku února. Po shlédnutí reportážního videa z únorové cesty Andreje Babiše ve Zlínském kraji zvedla ze židle exprimátora Zlína Miroslava Adámka (STAN), který ve středu premiéra vyzval, aby se za ni omluvil.


Naganský expres láká návštěvníky do Kunovic

Naganský expres, tedy letadlo, které dopravilo vítězný hokejový tým z olympijského Nagana VÁŽENÍ ČTENÁŘI, pokud se chcete ocitnout na stejných sedadlech jako Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Ivan Hlinka, navštivte Letecké muzeum v Kunovicích u Uherského Hradiště. Čeká vás tam letoun, který novopečené olympijské vítěze dopravil z Japonska do Česka.


Kraj rozdal dva miliony na sociálně zdravotní aktivity

Ilustrační snímek. Peníze Částku přesahující dva miliony korun rozdělil loni Zlínský kraj na podporu sociálně zdravotních aktivit.