Pondělí 1.6.2020 , Laura
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 1. Června 2020

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Protančíme celou noc? Ani náhodou, diskotéky zavírají ve 23 hodin

Ilustrační foto Taneční kluby mohly o uplynulém víkendu poprvé od březnového zákazu otevřít. Za zpřísněných podmínek. Vysoký zájem však diskotéky, ani po týdnech „tanečního půstu“, neevidovaly.


Lékaři KNTB v první linii: Za boj s koronavirem máme akorát nižší platy

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, budova interny. Ilustrační foto Situace dosahující bodu varu. Tak vypadala atmosféra v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) ještě na začátku tohoto týdne. Po bouři sester přišli na řadu i lékaři.


Ve stanicích Valašské Klobouky a Bojkovice bude obnoven staniční provoz

Ilustrační foto. Od pondělí 1. června bude obnoven staniční servis, tedy provoz pokladen a čekárny, v železničních stanicích Valašské Klobouky (trať 283 Horní Lideč – Bylnice) a Bojkovice (trať 341 Bylnice – Staré Město).


COVID stan v areálu Baťovky dnes končí. Stěry budou odebírat v ambulancích

V odběrovém stanu ve zlínské nemocnici se výtěr z nosohltanu prováděl systémem drive-thru přímo přes okénko auta, zdravotníci takto za dva měsíce odebrali přes 6 tisíc vzorků. Odběrový stan v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ukončí dnes v 19. hodin svůj provoz. Zdravotníci v něm více než deset týdnů odebírali stěry lidem, u nichž praktičtí lékaři nebo krajští hygienici rozhodli o tom, že se kvůli probíhajícím příznakům onemocnění COVID-19 mají nechat otestovat.


Zlínské muzeum má ve sbírce poklad nevyčíslitelné hodnoty. 74 zlatých mincí

Poklad 74 zlatých mincí (dukátů) z období 2. poloviny až 1. třetiny 16. století nalezený v lesnaté oblasti Hostýnských vrchů. Poklad 74 zlatých mincí (dukátů) z období 2. poloviny až 1. třetiny 16. století byl dnes předán do sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM Zlín). Jedná se o poklad náhodně objevený minulý týden v lesnaté oblasti Hostýnských vrchů.  


Už se ví, kdy bude 10. Holešovská Regata. A taky, co nabídne

Holešovská regata 2019 Desátá Holešovská Regata je letos zrušena, uskuteční se až v pátek 18. a v sobotu 19. června 2021.


Vraťte se v čase zpátky do ZŠ Gabry a Málinky a Lukovečka (2. díl)

ZŠ GABRY A MÁLINKY. Rok 1973. Otevírání školy ve Štítné nad Vláří doprovázel i bohatý kulturní program. /Z ARCHIVU DENÍKU/ Vraťte se v čase zpátky do obcí na Zlínsku. Projděte se s Deníkem časem minulým. Každý týden přineseme archivní fotografie z jedné či dvou obcí našeho okresu. Zavzpomínejte společně s námi, tentokrát se podíváme do obce Lukoveček (2. díl) a Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné na Vláří. 


Co může za astronomický nárůst cen ovoce a zeleniny? Prý koronavirus a inflace

Ceny ovoce a zeleniny vystřelily raketově vzhůru. „To přece není možné; rajčata v misce za 60 korun, květák 78 a paprika skoro za 140. K tomu vyrostly ceny dalších potravin. Mrzí mě to, snažím se jíst zdravě a zařazovat ovoce a zeleninu pravidelně do jídelníčku. Ty ceny jsou už ale moc,“ zlobí se zákaznice Jarmila Stehlíková ze Zlínska.


Šéfka klubu ODS dostala od starosty pozvání k "vidlákům ze Slavičína"

Mgr. Tomáš CHMELA „Výrok pražské zastupitelky Alexandry Udženiji na adresu ‚vidláka ze Slavičína' – primátora Hřiba, mne vedl k sepsání otevřeného dopisu," nechal se slyšet starosta města Slavičín Tomáš Chmela.  


Policisté budou dohlížet na fanoušky sobotního fotbalového utkání

Ilustrační foto Utkání mezi celky FC Fastav Zlín a FC Baník Ostrava se odehraje v sobotu 30. května od 16 hodin na fotbalovém stadionu na Letné ve Zlíně.


Mynář dostal za porážku pokutu 1300 korun. Neregistroval prase

Kancléř Vratislav Mynář (na snímku z 1. února 2019) Zabijačka prasete u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku během nouzového stavu má finanční dohru. Veterináři mu uložili pokutu 1300 korun za neregistrování prasete, byl podle nich porušen plemenářský zákon. ČTK to za Státní veterinární správu (SVS) sdělil Petr Majer. Mynář ČTK řekl, že rozhodnutí respektuje a pokutu uhradí. Poznamenal, že o povinnosti nevěděl. Jiná porušení veterináři nezjistili. Tato nahlašovací povinnost platí rok a několik měsíců, dříve se chov s jedním prasetem hlásit nemusel.


Filmaři jsou zpět! V kraji vznikaly záběry pro film s Vojtěchem Dykem

Vojtěch Dyk a Zuzana Mauréry při natáčení filmu Zpráva o záchraně mrtvého v Kroměříži Záběry pro nový film režiséra Václava Kadrnky se ve dnech 20. – 24. května natáčely ve Zlíně a Kroměříži. Snímek s názvem Zpráva o záchraně mrtvého vzniká v česko-slovensko-francouzské koprodukci a je podpořen také Zlínským krajem. V hlavních rolích se objeví Vojtěch Dyk a Zuzana Mauréry.


Vítejte u nás. Města se snaží urvat co nejvíce turistů. Víme jak

Živý Zlín. Dýňobraní v parku Komenského ve Zlíně. Ilustrační foto Masivní omezení kvůli koronaviru jsou pryč. Region musí po hlavní turistickou sezonu ožít. Deník zjišťoval, jaké projekty na podporu cestovního ruchu chystají vybrané radnice ve Zlínském kraji. Nejaktivnějším se zdají být Kroměříž, kde do propagace vloží milion, a také například Rožnov, kde zase sázejí na gastrofestival a Pustevny. Naopak například v Uherském Brodě kvůli nedostatku peněz boj o návštěvníky dali tak trochu na vedlejší kolej.


VIDEO: Luhačovice otevřely lázeňskou sezónu, prameny jsou posvěceny

Zahájení lázeňské sezony, letos ve skromném duchu. FOTOGALERIE/ Po jednadvacáté požehnal v úterý luhačovický farář Hubert Wojcik luhačovickým pramenům.


Zlínský kraj se připojil k výzvě k záchraně investic v obcích a krajích

Sdružení místních samospráv ČR, Svaz měst a obcí ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR vyhlásily 26. květen 2020, ČERNÝM DNEM PRO OBCE A KRAJE. K protestu se připojil i Zlínský kraj Zlínský kraj se podle mluvčí kraje Adély Kousalové připojil k celorepublikovému protestu vyvěšením černé vlajky.


Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně má nového personálního ředitele

Krajská nemocnice T. Bati  ve Zlíně. Ilustrační foto Z funkce členky představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně odvolala valná hromada, kterou představuje Rada Zlínského kraje, personální ředitelku Lucii Štěpánkovou a jmenovala jejího nástupce, kterým je s účinností od 1. června Jozef Machek, současný náměstek pro investiční rozvoj, provoz a informační systémy KNTB.


Památník Tomáše Bati si návštěvníci mohou prohlédnout mimořádně zdarma

Památník T. Bati Rok od slavnostního otevření znovu obnoveného Památníku Tomáše Bati uplyne tuto středu 27. května. Návštěvníci mohou v tento speciální den navštívit památník mimořádně zdarma. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.  


Najděte se na retro fotce Zlín Film Festivalu

Zlín Film Festival - archivní fotografie Na původní termín Zlín Film Festivalu připravili organizátoři pro obyvatele Zlína připomínku kulatého šedesátého ročníku. Ve Zlatém jablku bude v pátek oficiálně zahájena Klapka tour, město ozdobí historické velkoformátové fotografie a večer se uskuteční mimořádná festivalová projekce v autokině. Letošní festival se měl původně konat v termínu 29. května až 6. června, kvůli pandemii koronaviru byl přesunutý na 4. až 10. září 2020.


Řidiči, pozor na změnu přednosti v jízdě v bývalém areálu SVIT

Nově bude hlavní pozemní komunikace vedena přímým směrem po nábřeží a řidiči vyjíždějící z mostu budou tak nově dávat přednost v jízdě. „Upozorňujeme řidiče na změnu přednosti místní úpravy provozu spočívající v úpravě přednosti v jízdě u mostu v ulici Hlavničkovo nábřeží v bývalém areálu SVIT," upozornil za zlínskou radnici tiskový mluvčí města Tomáš Melzer.


Konec omezení: žáci se vrací do škol, oběd si dáte i v hospodě

Návrat do lavic v 16. základní škole Okružní ve Zlíně. Po téměř třech měsících padly jedny z posledních omezení nařízených kvůli pandemii koronaviru. Reportéři Deníku ve Zlínském kraji sledují, jak se život vrací k normálu.


Projekt nové nemocnice brzdí další překážka

Vizualizace nové krajské nemocnice Vedení Zlínského kraje prozatím nemůže uzavřít smlouvu s projektantem nové krajské nemocnice ve Zlíně – Malenovicích, kterou nedávno odsouhlasili zastupitelé kraje.


Vyfotit ten nejlepší záběr je jako chytit trofejní rybu, říká fotograf Jsf Abb

Pohledy na Zlín i přírodu. FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Fotograf Josef Řezníček (uměleckým jménem Jsf Abb) se narodil v roce 1973 ve Zlíně. Vystudoval Filmovou školu ve Zlíně a fotografii se věnuje od poloviny devadesátých let. Svá díla vystavoval na různých místech v Čechách a na Moravě, ale například i ve Švýcarsku.


V nemocnicích budou povoleny návštěvy. Ovšem jen na dětských odděleních

Ilustrační foto Nemocnice Zlínského kraje povolí od pondělí 25. května návštěvy na dětských odděleních a v porodnicích. Na dalších odděleních nadále platí zákaz návštěv.


VIDEO: Divadelníci překvapili Řeka Zorbu a jeho milou Hortensii

Zazpívat a poblahopřát přišli zlínští divadelníci svému bývalému kolegovi  Romanu Mecnarowskému k jeho devadesátinám. FOTOGALERIE/ Roman Mecnarovski, herec s devíti křížky a hlasem Řeka Zorby, slaví své jubileum.  


Od pondělka bude znovu jezdit kloboucké Seniortaxi

Kontakt na dispečera pro objednání přepravy je 774 565 215 Senioři z Valašských Klobouk a místních částí budou moci od pondělí 25. května znovu využívat služeb Seniortaxi. V tiskové zprávě o tom informovala tisková mluvčí města Lenka Zvonková.