Pondělí 21.5.2018 , Monika
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 21. Května 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Mimořádný úspěch: Zoo Zlín jako první mimo Asii odchovala puštíka tečkovaného

Roman Horský,  ředitel Zoo Lešná Letošní rok je pro chovatele ve zlínské zoo opravdu mimořádný. Po nedávném významném odchovu dvojzoborožce indického dosáhli další výjimečný úspěch. Tím je odchov velmi vzácně chovaného puštíka tečkovaného, jehož domovinou jsou lesy jihovýchodní Asie.


Nevzhledný prostor u prvního segmentu se má radikálně změnit

Stavební činnost za 1. segmentem na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Bouloviště, prolézačky, rámová dvojhoupačka, šeptanda, odpočinková zóna, lanové prolézačky, ale i trampolína. K tomu tržiště, koncerty či divadlo, to vše a mnoho dalšího nabídne za více než 16 milionů nově rekonstruovaný prostor za I. segmentem na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Práce na stavbě začaly letos 2. května, hotovo má být v polovině září letošního roku.


VIDEO: Železný Zekon se snažil pokořit malotraktor. Rekord ale nepadl

V sobotu 19. května 2018 se ve Vítonicích konala akce Vítoňský malotraktor. Udržet traktor proti rozjezdu silou svých paží. O vytvoření takového nového českého rekordu se v sobotu ve Vítonicích na akci Vítoňský malotraktor pokusil valašský profesionální silák a držitel řady rekordů Železný Zekon, vlastním jménem Zdeněk Knedla. I přes nadšené povzbuzování fanoušků se mu to ale nepodařilo.


Tomáš Goláň: Voliči vědí, že rozumím zákonům. Chci rozhýbat Senát

Kandidát na senátora za zlínský okrsek 78 Tomáš Goláň (BEZPP). O případné novely zákonů by se rád zasadil Tomáš Goláň (BEZPP), který coby druhý získal nejvíce hlasů v doplňujících senátních volbách ve zlínském okrsku 78. „Díky osobnímu kontaktu lidé vidí, že jsem normální člověk z masa a kostí,“ říká v rozhovoru pro Deník.


Michaela Blahová: Voliče možná nadchlo i to, že jsem byla jediná žena mezi muži

Kandidátka do Senátu za zlínský okrsek 78 Michaela Blahová (KDU-ČSL) Setkávat se osobně s voliči a prosit je o podporu i v dalším kole. To si pro další dny dává za cíl krajská radní Michaela Blahová (KDU-ČSL). V prvním kole doplňujících senátních voleb ve zlínském okrsku 78 získala nejvíce hlasů (4118), v druhém se utká o senátorské křeslo s právníkem Tomášem Goláněm. „Výsledky jsem sledovala v autě, když jsem jela z Prahy. Bylo to o to zajímavější,“ usmívá se Michaela Blahová.


Miroslav Adámek (STAN): Prohru v senátních volbách beru jako fakt

primátor Miroslav Adámek Zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN) do senátorského křesla neusedne. Do druhého kola jej voliči neposlali. Přiznává, že jej to tak trochu mrzí.


Kdo za Čubu? Ve hře zůstala krajská radní Blahová a právník Goláň

Michaela Blahová (KDU-ČSL) a Tomáš Goláň (BEZPP). Kandidáti na senátora Michaela Blahová (KDU-ČSL) a Tomáš Goláň (BEZPP). Kandidáti na senátora, které se rozhodli voliči ze zlínského okrsku 78 poslat do druhého kola.


Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií je Stavbou roku 2017

06. Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně ANKETA/ Nejvyšší ocenění v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje, cenu Grand Prix architekta Pavla Nováka, získal Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Odborná porota hodnotila 39 různých staveb v několika kategoriích. "Většina přihlášených staveb byla na velmi vysoké úrovni," zhodnotila předsedkyně poroty Dagmar Nová. 


Sportovní kluby v kraji utahují opasky. Trenéři mnohdy pracují zcela zadarmo

Ilustrační foto. Věnují se dětem či mládeži, ale v podstatě zadarmo. Nemají za to doslova ani korunu. Sportovní kluby ve Zlínském kraji si zoufají: trápí je totiž nedostatek peněz na provoz či právě zaplacení trenérů. Pomyslný trn z paty jim vytrhávají obce díky poskytování peněz ze svého rozpočtu. Ale ani to nestačí. Nejedná se totiž o závratné částky.


Hledá se senátor za Čubu. Pro koho se Zlíňané a Valaši rozhodnou?

Doplňovací volby do Senátu pro okrsek č. 78 ve Zlíně.Volební okrsek č.  21 ZŠ Emila Zátopka Více než sto tisíc obyvatel severu Zlínska a jihu Valašska může svými hlasy rozhodnout o tom, kdo nahradí v Senátu prázdné křeslo po Františku Čubovi. Doplňovací volby pro okrsek č. 78 se konají do sobotních 14 hodin.


Ženám Sokola Malenovice chuť do cvičení nechybí

Cvičenky nacvičují na sletové skladby Sokolovna v Malenovicích  skladba Cesta –ženy , ved. paní Plachá S velkou chutí a nadšením se připravují na všesokolský slet také členové Sokola Malenovice. Pod vedením hlavní cvičitelky Jany Plaché se osmnáctka žen připravuje na šestiminutovou skladbu s šátkem – Cesta.


V Tlumačově mají nové hřiště pro tenis i volejbal

Nové víceúčelové hřiště v Tlumačově. Nové víceúčelové sportoviště mají v Tlumačově. Veřejnosti slouží teprve pár dní, jeho stavba přišla na necelých 2,4 milionu korun. Obec částku zaplatila ze svých peněz. 


Kostel ve Spytihněvi dostane novou fasádu. Bohoslužby to nijak neomezí

Oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Spytihněvi Přibližně na 750 tisíc korun vyjde oprava fasády a zničené omítky na kostele ve Spytihněvi. Podle kněze tamní římskokatolické farnosti Bohumila Kundla mohou být náklady ve finále ještě o něco vyšší.


Finalistka České Miss Jana Šišková ze Zubří: Titulu bych maximálně využila

Finalistka soutěže Česká Miss 2018 Jana Šišková ze Zubří. ROZHOVOR / Jana Šišková, rodačka ze Zubří, je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul Česká Miss 2018.


Dvacet škol z kraje soutěžilo v Popovicích s hasiči i vojáky

ll. ročník Soutěžního dne IZS v amfiku Bukovina v Popovicích. Stanoviště: výstroj AČR. Na snímku žáci ZŠ Velehrad Už potřetí se v polovině května sjela do areálu Amfíku Bukovina v Popovicích početná delegace. Policisté, vojáci, hasiči či celníci tam totiž pořádali pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a z iniciativy samotné Soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.


NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ z Kašavy ve Zlínském deníku

Ilustrační fotografie. V tištěném středečním vydání Zlínského deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy z Kašavy.


Chovatelům drůbeže se uleví: mor se ze Zlínska dál do kraje nerozšířil

Newcastleská choroba, neboli pseudomor drůbeže se objevil v Šanově. Utraceno bylo již  70 slepic. Státní veterinární správa (SVS) v pondělí zrušila nařízení, které vydala v souvislosti s výskytem Newcastleské choroby ve Zlínském kraji. S okamžitou platností tak přestávají existovat ochranné pásmo a pásmo dozoru okolo ohniska nákazy v obci Šanov a přestávají platit mimořádná veterinární opatření, která byli chovatelé drůbeže a ptáků v pásmech povinni dodržovat.


ON-LINE rozhovor s primátorem Zlína a kandidátem do Senátu Miroslavem Adámkem

primátor Miroslav Adámek INZERCE / Ptali jste se Miroslava Adámka, zlínského primátora a kandidáta do Senátu. Pokračoval by i na radnici? Co by udělal se dvěma platy? Jaký názor má na Senát? Odpovídal v úterý 15. května od 9 hodin.


VIDEO: Událost roku v Luhačovicích: prameny jsou již otevřeny

Otevírání pramenů v Luhačovicích Kateřina Surá z luhačovického folklorního souboru Malé Zálesí se na Otevírání pramenů v Luhačovicích každoročně připravuje alespoň týden dopředu. „Už od pondělí žehlím rodinnou krojovou výbavu, to zabere hodně času, tak pět hodin,“ usmála se v neděli mladá žena, která na žehnání luhačovických pramenů nechyběla s celou, jak jinak krojovanou rodinou.


VIDEO: Těšíte se na slůně? Slonice Zola porodí už za dva měsíce

Již za dva měsíce má přijít na svět v Zoo Zlín mládě slona afrického. Ve sloninci však nedochází k žádným výrazným změnám. Zola , Kali i Ulu, musí trénovat každý den.  (Kali). Uteklo to jako voda. Pracovníci zlínské zoo oznámili radostnou zprávu o březosti slonice Zoly před 18 měsíci, nyní do porodu zbývá jen pár týdnů. Samice slona afrického podle všeho přivede svého potomka na svět na konci června. Půjde o jedinečnou záležitost v ČR se slůně tohoto druhu má narodit vůbec poprvé.


Lovkyně pamětí: Na události 20. století není kvůli dinosaurům prostor

Jitka Andrysová. Jako pracovnice Paměti národa se setkává s lidmi, kteří osudové okamžiky českých dějin prožívali doslova na vlastní kůži. Toho Němce jsem viděl na dvacet metrů, vystřelil, zasáhl a on padl na kolena. Doběhl jsem k němu a viděl, že je v šoku. Ale vážně zraněn nebyl, trefil jsem se mu do ruky. Prošacoval jsem ho a našel peněženku. Měl v ní fotku se třemi dětmi. V této chvíli jsem si řekl, že není voják jako voják. A že pořád je to člověk, táta od rodiny. Nechal jsem ho jít.


Zlínská koupaliště se chystají na sezonu. Na Hradské už se koupe

Venkovní bazén v Městských lázních ve Zlíně. Venkovní bazén v areálu lázní na Hradské byl otevřen už 1. května. Koupaliště Zelené a Panorama ve Zlíně by měly být otevřeny od 1. června v závislosti na počasí. Ani letos se návštěvníci nemusí obávat zvýšeného vstupného. Těšit se mohou naopak na modernizaci zařízení.  


Císař Rudolf II. jeho prapředkovi rytíři stvrdil užitečnost českému králi

Josef Ševců Svou rodovou linii po otci vypátral do roku 1680, po matce dokonce do 16. století. „Nejstarší zmínka pochází z 18. července roku 1592,“ uvedl Josef Ševců, který se genealogií, tvorbou rodokmenů, začal zabývat proto, že jedna z jeho dcer nepoznala své prarodiče.


Převézt nedonošená miminka pomůže moderní inkubátor

Nový transportní inkubátor zajistí novorozeňatům větší bezpečnost i pohodlí při převozu na specializovaná pracoviště, lékařům pomohou moderní technologie. Potíže s dýcháním nebo vývojovou vadu by nedonošené děti nemusely přežít, pokud by je na specializované pracoviště převážela obyčejná sanitka. Už roky však slouží k tomuto účelu transportní inkubátor.


Devět kandidátů. Koho volit? Pomůžeme vám rozhodnout se

Ilustrační foto. Mluvme spolu, abychom k sobě zase všichni našli cestu. Musíme si pomáhat. Lenost je to, když je člověk unavený, než začne pracovat. Taková a další jsou životní motta kandidátů do Senátu. Doplňovací volby do horní komory Parlamentu ČR se konají na Zlínsku už příští víkend. Kdo nahradí Františka Čubu? O pozornost voličů usiluje devět kandidátů. Ve hře je 108 tisíc hlasů.