Pondělí 22.4.2019 , Evženie
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 22. Dubna 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Kolaps u zoo: autem tam nejezděte!

Parkoviště u ZOO Lešná. Ilustrační foto Velký nápor návštěvníků zažívá o prosluněném velikonočním víkendu zlínská zoo.


Ploština: 74 let od tragédie, kdy tam nacisti upálili 24 lidí a vypalovali domy

V neděli 21. dubna 2019 si v Ploštině na Zlínsku připomněli 74. výročí od jejího vypálení německými okupanty. V plamenech tam našlo smrt 24 obyvatel. Památku obětem druhé světové války tam uctili na pietním aktem. Stovky lidí přišly v neděli vzdát úctu obětem tragédie z konce druhé světové války, kdy 19.dubna 1945 vypálilo komando SS desítku valašských chalup v osadě Ploština na Valašskokloboucku.


Králičí hop i pletení pomlázky. Takto vypadaly svátky jara v parku Komenského

Velikonoce v parku Komenského ve Zlíně přilákaly stovky malých i velkých milovníků svátků jara. FOTOGALERIE, VIDEO/ Velikonoce v parku Komenského ve Zlíně přilákaly stovky malých i velkých milovníků svátků jara. Krásné slunečné počasí dokreslovalo jarní a pohodovou atmosféru příjemné rodinné akce, která se v tomto prostředí konala počtvrté.  


Ploština: místo tragédie v novém

Památník Ploština. Památník, který připomíná tragédii pasekářské osady Ploština na Zlínsku, se dočká nové podoby. Projde rekonstrukcí za 120 milionů korun. Velkou většinu uhradí evropské dotace, zbytek půjde z krajské pokladny. Nově se památník veřejnosti představí za tři roky.  


Žáci mají za sebou přijímačky na gymnázia

Přijímací zkouška. Ilustrační foto Na dvě stě padesát žáků 5. tříd ze Zlína a blízkého okolí předvedlo v úterý a ve středu své znalosti a logické myšlení při přijímacích zkouškách na osmileté obory zlínských gymnázií.


Klabači vyrazili do ulic také v Hrobicích

Dvanáct klabačů vyrazili do ulic v Hrobicích. Hrobice – Hrkání, klepání a klabání omladiny namísto zvonění o Velkém pátku a Bílé sobotě, se stalo tradicí rovněž v Hrobicích na Slušovicku.


V městském rozhlase zazní tlukot srdcí pamětníků vypálené Ploštiny

Pieta u památníku vypálení obce Ploština K nevšednímu pietnímu aktu který má připomenout památku padlých na konci druhé světové války, se v pátek 19. dubna připojí město Valašské Klobouky.


Případů pokousání psem ve Zlínském kraji stále přibývá

Ilustrační foto. Zranění způsobené kousnutím zvířete se nehojí snadno. Lékaři řeší kousance i od koček či králíků.  


Nad ránem přijdou mrazíky, ale ve dne nás pohladí slunce

Odpočinek v parku J.A.Komenského ve Zlíně. Sváteční víkend vypadá, co se týká počasí, opravdu krásně. Jasno nebo skoro jasno, denní teploty vyšplhají až k 21 stupňům Celsia.


Mezinárodní unikát. Zlínská zoo odchovala mládě gibbona stříbrného

Mládě gibbona stříbrného. Zlínská zoo slaví mezinárodní chovatelský úspěch. Poprvé v historii zahrada úspěšně odchovala mládě gibbona stříbrného.


Do Zlínského kraje se opět dostaly tuny masa se salmonelou

Žalkovická firma na Kroměřížsku přijala a zpracovala 2,2 tuny masa nakaženého salmonelózou. Téměř čtyři tuny masa s bakteriemi salmonely opět objevili veterináři. Maso i tentokrát pochází z Polska. Jedná se o dvě zásilky, které směřovaly do Zlínského kraje.


Nebezpečný úsek silnice u Lipové v létě narovnají

Oprava silnice, ilustrační foto. Na zhruba čtyři miliony korun vyjde oprava nebezpečného úseku v obci Lipová směrem na Haluzice. „Bude se jednat o narovnání silnice, konkrétně tamního esíčka. Nákladní auta či autobusy se tam obtížně otáčely,“ informoval starosta Miloslav Svárovský.


50 let technologické fakulty ve Zlíně: Zažij vědu

První vědecký festival ve Zlíně. Zažij vědu. 50 let fakulty technologické. Workshop 3D BIO TISK FOTOGALERIE/ „Posouváme hranice popularizace vědy a tasíme se s festivalem, jehož součástí se díky jedinečným workshopům můžete stát i vy,“ hlásá na svém webu Fakulta technologická ze zlínské UTB.


Fabrika má být i pro sport. Cream dokončuje finální podobu centra

Nové zlínské obchodní centrum 24-25-26 FABRIKA má nabídnout  prestižní kancelářské prostory, byty nejvyšší kategorie, přes 3 kilometry obchodních pasáží světových značek, zábavní část nejen pro rodiny s dětmi, ale i možné prostory pro vzdělávací instituce Rozsáhlé prostory pro volnočasové aktivity by měly být součástí plánovaného nákupního a zábavního komplexu FABRIKA v bývakém zlínském svitovském areálu.  


Chcete se stát herci ve filmu Zátopek? Filmaři hledají komparz

Ilustrační foto. Ve Zlíně se bude natáčet film Zátopek a filmaři zvou k účasti i veřejnost. Režisérem snímku je David Ondříček.


FOTOGALERIE, VIDEO: Darované kabelky obnoví sedací nábytek

Kabelkový veletrh 2019  v Městském divadle ve Zlíně. Kabelkové šílenství vykouzlilo úsměvy na tvářích žen, přišli ale i muži, nakupovaly také děti.  


Miss OK v kraji ovládla Nikola, sekundovaly jí Elena s Adrianou

Krajské semifinále soutěže Miss Opravdová krása ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium. Vítězkou letošního ročníku se stala Nikola Saňáková s číslem 8 (uprostřed). /VIDEO/ Jsou mladé a krásné, ale také velmi šikovné. Umí se pohybovat jako dámy, příjemně vystupovat. Nejen tím si dokázala získat diváky a porotu desítka sličných dívek na semifinále soutěže Miss Opravdová Krása Zlínského kraje, které se konalo v sobotu v Hotelu Baltaci Atrium Zlín. Vítězkou letošního ročníku se stala Nikola Saňáková s číslem 8 poté, co si získala hlasy poroty a diváků svým tancem ve stylu samba.


Kabelkový veletrh je tady. Zajděte si pro nový kousek a přispějte na dobrou věc

Kabelkový veletrh 2018 v Městském divadle ve Zlíně. Psaníčka, tašky přes rameno, elegantní kousky. Již v pondělí 15. dubna můžete pomoci.


Zoo vyzkoušela prastarou techniku na ničení mechových porostů.

Ilustrační foto Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří dopoledne zamířili na procházku jarním areálem.  


Duševně nemocné tady nechceme, bouří se Letná

Baťovské půldomky a čtvtdomky ve čtvrti Letná ve Zlíně. „Kdo tam má být?“ Tato otázka trápí opět v těchto dnech obyvatele zlínské čtvrti Letná. Mezi zásadní investice města Zlín je totiž zahrnut i projekt výstavby nového centra pro duševně nemocné, kteří jsou klienty zlínského centra Horizont ve zmiňované čtvrti. Zlínská radnice se tímto investičním záměrem zabývala již v roce 2016, nakonec od něj ale upustila.  


To musíte vidět. Velké umění pravěku přivezli do Uherského Hradiště

Pravěk umění. Umění pravěku. Výstava ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti FOTOGALERIE / Vzácné pravěké exponáty nevyčíslitelné hodnoty, uložené ve speciálních prosklených bezpečnostních vitrínách, byly ve čtvrtek představeny návštěvníkům Slováckého muzea Uherské Hradiště při vernisáži Pravěk umění. Umění pravěku.


Charita Otrokovice hledá dobrovolníky pro sbírku

Ilustrační fotografie. Dobrovolníky z řad veřejnosti hledá pro nadcházející akci Charita Otrokovice. V sobotu 18. května se už posedmé uskuteční tradiční Sbírka potravin, která bude mít letos premiéru také v jarním termínu.  


TIP DENÍKU: V neděli uctí památku 74. výročí vypálení Ploštiny

Památník Ploština. Pietní akce se koná v neděli 21. dubna od 13 hodin položením květinových darů u Národního kulturního památníku Ploština a následně zazní projevy významných státních představitelů.  


Bistrotéka Valachy láká na zajímavé akce, přijede i Marek Raditsch z Masterchefa

Marek_Raditsch Zlínská Bistrotéka Valachy se za necelý půl rok existence stala místem, kde se můžete zastavit třeba každý den a vždy tu najdete něco zajímavého. Proč se do tohoto originálního podniku v baťovském Obchodním domě vypravit? A jaké se zde chystají nové akce?  


Teploty pod bodem mrazu. V nejbližších dnech se neoteplí

Ilustrační foto Oblačno až zataženo, ojediněle slabý déšť, v polohách nad 500–600 m ojediněle smíšené nebo sněhové srážky. Nejvyšší denní teploty 6 až 9 °C. Čerstvý severovýchodní až severní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy až kolem 15 m/s. Takové počasí lze podle brněnských meteorologů dnes očekávat.