Úterý 23.10.2018 , Teodora
Hledat

Právě dnes

Úterý | 23. Října 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji

Ilustrační foto


V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou

V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou. Mezinárodní den kávy připadá na 1. říjen. I proto v tomto měsíci krajské město omámilo aroma kofeinového životabudiče.


Medvěd zabíjel už i na Kroměřížsku

V úterý 9. října 2018 navštívil medvěd místní část Vsetína - Červenku. Z dvanácti koz dvě roztrhal, šest majitelé nenašli. Šelma se pohybuje v okolí Rajnochovic. Napadla další ovce. Situace je vážná.


Dýňobraní ve Zlíně táhlo, bavilo stovky lidí. Podívejte se

Dýňobraní v parku Komenského ve Zlíně FOTOGALERIE/ Pouze jablíčko do jablečné spirály. A také děti i jejich rodiče ve strašidelných kostýmech. To byly vstupenky na již šestý ročník milé a ve Zlíně oblíbené rodinné tradiční akce Dýňobraní, která se uskutečnila v sobotu odpoledne v parku Komenského. Podzimně laděná událost proběhla v rámci projektu Živý Zlín. 


Auto, co umí létat. Podívejte se

Pomoc z nebe zlínské onkologii. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU . Pomoc z nebe. První létající auto na světě futuristického vzhledu, které dostalo registrační značky. Zkonstruovala ho společnost Nirvana Systems. 


Zlín už zná novou vládu. Bez Valenty

Ilustrační foto Vítěz voleb, hnutí ANO, včera zrušil ohlášenou koalici (ANO, STAN, Rozhýbejme Zlín) a oznámil novou vládu města. Ujme se jí pět stran. Společně s dvojblokem ANO STAN do čela radnice usedne i trojblok složený z lidovců, ódéesky a Pirátů. Získají tak silnou převahu 29 mandátů v zastupitelstvu.  


VIDEO: Kabelkový veletrh. Pomáhal tentokrát v Otrokovicích

Kabelkový veletrh 2018 Naděje v Besedě v Otrokovicích. Dámy a slečny ověnčené pestrobarevnými kabelkami a se spokojeným úsměvem ve tvářích. Ani letošní ročník Kabelkového veletrhu pořádaného otrokovickou Nadějí ve spolupráci se Zlínským deníkem nezklamal.


VIDEO: Nový domov pro služební koně zlínské krajské policie: Komfort i prestiž

Slavnostní otevření oddělení služební hipologie v zemském hřebčinci v Tlumačově.Dalibor Břečka. Za tónů pochodu Maršála Radeckého od Johanna Strausse, nastoupilo ve středu dopoledne na venkovní plochu zemského hřebčince v Tlumačově čtrnáct koní a jezdců z hipologického oddělení Policie Zlínského kraje, jejich kolegů z Hlavního města Prahy a jezdců a koní ze Zemského hřebčince Tlumačov. Tímto slavnostním aktem byl zahájen provoz služební hipologie Zlín v prostorách hřebčince Tlumačov.


Kabelkový veletrh v Otrokovicích je už dnes

Kabelkový veletrh. Ilustrační foto. Otrokovice Pomoc, co se nosí. To je podtitul dalšího ročníku Kabelkového veletrhu pořádaného ve spolupráci se Zlínským deníkem, který se koná už dnes (čtvrtek 18. října od 15 hodin v Otrokovicích).


Gynekolog Pavel Havelka: Ženy na kontroly nechodí

Pavel Havelka ROZHOVOR/ Pavel Havelka se věnuje vyčerpávající a psychicky náročné profesi, která má zásadní vliv na životy lidí.


Známe budoucího rektora UTB. Stane se jím profesor Vladimír Sedlařík

Volby rektora na UTB ve Zlíně. Vladimír Sedlařík. Univerzita T. Bati bude mít nového rektora. Stane se jím osmatřicetiletý profesor Vladimír Sedlařík. Bude třetím rektorem v historii univerzity.


Vyjednávání o koalici ve Zlíně je na mrtvém bodě. Hledá se čtvrtý do party

Komunální volby 2018  volební štáby. Miroslav Adámek a Roman Kaňovský Koalice ANO STAN Rozhýbejme Zlín (Soukr., Svob., Nezávislí) stále hledá čtvrtého. Společně totiž mají jen dvacet mandátů z jednačtyřicetičlenného zastupitelstva.


Návštěva spřátelené školy sklidila nadšení a obdiv

Ve školním roce 2016/2017 obnovila Základní škola Zlín, Křiby spolupráci s partnerskou Základní školou Jahodnická v Martině, aby po tříletém přátelství a vzájemných návštěvách oslavila sté výroční založení Československé republiky. Ve školním roce 2016/2017 obnovila Základní škola Zlín, Křiby spolupráci s partnerskou Základní školou Jahodnická v Martině, aby po tříletém přátelství a vzájemných návštěvách oslavila sté výroční založení Československé republiky.  


Zlínská policie upozorňuje na uzavřenou komunikaci mezi Březůvkami a Ludkovicemi

Ilustrační foto Podle zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové, bude dnes kolem 15. hodiny uzavřena vozovka mezi obcemi Březůvky a Ludkovice kvůli vyproštění havarovaného domíchávače.


Michálek neustupuje, ODS nechce jet do neznáma

Petr Michálek Nic nového. Tak by se dala shrnout mnohahodinová povolební vyjednávání o nové vládě zlínské radnice. Jasno musí být ale nejpozději do konce měsíce.


Proměna náměstí Míru ve Zlíně: 6 návrhů pro finále

Květinová výzdoba na náměstí Míru ve Zlíně. Nalezení nové podoby a formy náměstí Míru. Tímto se nyní zabývá speciální porota vedení krajského města, která již posoudila 24 nabídnutých řešení.


Spanilou jízdu na ukončení sezony zakončili motorkáři ve Zdounkách

Více než dvě stovky motorkářů se sjely v sobotu 13. října 2018 do Zdounek. Motorkáři tam ukončili spanilou jízdu, na kterou se vydali z Otrokovic přes Halenkovice, Žlutavu či třeba Kroměříž až právě do Zdounek. Ukončili tak tím letošní motorkářskou sezonu Nad klobáskami či třeba nealkoholickým pivem zakončili motorkáři v sobotu ve Zdounkách akci věnovanou symbolickému ukončení letošní motorkářské sezony.


Patrik Kunčar porazil i počtvrté Libora Lukáše a obhájil tak senátorský post

senátní volby 2018  Patrik Kunčar Patrik Kunčar, tak zní jméno staronového senátora volebního obvodu číslo 80, sahajícího od Slavičínska, přes Bojkovicko, část Uherskobrodska až k Otrokovicím.


Adámek v koalici Valentu chce. Potřebuje prý pouze čas

Komunální volby 2018  volební štáby. Miroslav Adámek Lídr kandidátky STANu Miroslav Adámek trvá na trojkoalici ve složení ANO, STAN a Rozhýbejme Zlín. A to i poté, kdy s tímto řešením zásadně nesouhlasí zastupitel za STAN Petr Michálek. Trojice stran tak přišla o křehkou většinu 21 křesel ve 41členném zastupitelstvu.


Babí léto i na kole. Až 24 °C slibují na víkend meteorologové

Babí léto na cyklostezce okolo Baťova kanálu ve Spytihněvi. Pak se však začne lehce ochlazovat, na 15 zž 18 °C příští sobotu. Žádná velká zima však nemá být ani v noci, kdy teploty klesnou do rozmezí 6 až 12 °C. A navíc má být převážně jasno, případně polojasno. Příznivého počasí lze například využít k projížďce na kole podél Baťova kanálu. 


Co všechno se odehrává na tísňové lince policie, mnozí ani netuší

Ilustrační foto. Průměrně 160 telefonátů denně přijmou policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Zlínského kraje na lince tísňového volání 158.


Nedovolme ztrátu dalších čtyř let , tvrdí kandidát na senátora Libor Lukáš

Libor Lukáš ROZHOVOR / Ve druhém kole senátních voleb se volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, a protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení, uskuteční se dnes od 14. do 22. a zítra od 8. do 14. hodiny kolo druhé. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.


Senátní volby: duel v obvodu č. 80

Zleva: Patrik Kunčar (KDU-ČSL), Libor Lukáš (BEZPP) Ve druhém kole senátních voleb se ještě dnes do 14. hodiny volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení. Již v prvním kole byli zvoleni Jiří Čunek a Jiří Drahoš. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.


Koalice ve Zlíně vydržela jen jedno dopoledne

Zlínské Náměstí Míru. Co platilo dopoledne, odpoledne již neplatí. Ve čtvrtek ráno ohlásil dvojblok ANO a STAN vytvoření koalice se stranou Iva Valenty (Svobodní Soukromníci Nezávislí). Vydržela ale jen jedno dopoledne. V odpoledních hodinách již bylo všechno jinak.


Kabelkový veletrh v Otrokovicích se blíží. Nabídne stovky kusů

Kabelkový veletrh. Ilustrační foto Stovky a stovky kabelek povětšinou za symbolické ceny nabídne letošní ročník Kabelkového veletrhu, který se bude konat už 18. října v Otrokovicích. Pořádá jej tradičně ve spolupráci se Zlínským deníkem otrokovická Naděje, která poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením.