Sobota 24.2.2018 , Matěj
Hledat

Právě dnes

Sobota | 24. Února 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Kde stavět? Za bydlení ve městě si lidé připlatí, okolní obce lákají cenou

Ilustrační foto. Nejdráž vyjde stavět na pozemcích ve Zlíně a okolí. Kdo nevyhledává ruch města, měl by se poohlédnout po bydlení v obcích, ze kterých to zpravidla není do měst daleko. Ty totiž nové obyvatele lákají ke koupi pozemků příznivou cenou. 


Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 110 - Ivona a Josef Tomanovi, Leskovec FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku


Ve Zlínském kraji skokově ubyl hazard. Kvetou ale internetová casina

Ilustrační foto. ANKETA/ - Počet automatů na hazardní hry klesl na začátku roku ve Zlínském kraji o třetinu. Alespoň tak hovoří údaje  


Africký mor se rozšířil na dalších 17 území. Porážka platí i pro ně

Divoké prase - ilustrační foto. Krajská veterinární správa pro Zlínský kraj rozšiřuje zamořenou oblast Zlínska africkým morem o dalších 17 katastrů.


Topení v kulturním domě v Machové bude nové. Podmínkou je ale dotace

Ilustrační foto Úpravy v kulturním domě za zhruba 380 tisíc korun plánují pro letošek v Machové. Podle starosty Františka Klementy se má jednat o výměnu rozvodů a topných těles.


Ředitel lázní Luhačovice je osobností cestovního ruchu

Eduard Bláha. Generální ředitel Lázní Luhačovic Eduard Bláha získal prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award za rok 2017. Cenu převzal 15. února při příležitosti slavnostního zahájení veletrhu Holiday World.


Zemřela Sonja Baťová. "Byla to výjimečná žena"

Sonja Baťová. Ilustrační foto. Zemřela Sonja Baťová, manželka po Tomáši Baťovi juniorovi. Ve věku nedožitých 92 let skonala v nemocnici v kanadském Torontu v noci z úterý na středu. Deník o tom informoval rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petr Sáha.


Mrazy přicházejí. Teplota může místy klesnout v noci při vyjasnění až k –20 °C

Ilustrační foto. Milovníci zimy se radují, ti, kteří vyhlížejí alespoň náznaky jara se budou muset obrnit trpělivostí a k tomu se ještě pořádně obléknout.


Rozhodují vteřiny. Tonoucí musí rychle z vody ven

Zlínští hasiči v úterý trénovali na Fryštácké přehradě vyproštění osob, pod nimiž se prolomil  led. Záchrana tonoucího z vodní plochy, která je pokrytá ledem, patří také k běžné práci hasičů. Každý rok v tomto období si tak i několikrát tento výcvik opakují. Jejich cílem je rychlá záchrana podchlazené osoby, její dopravení na břeh a poskytnutí předlékařské zdravotnické pomoci.


ANKETA: Vyberte nejhezčí fašank ve Zlínském kraji

Boršice žily v sobotu zabijačkou, fašankem, folklorem i udělováním cen Boršické TýTý. Fašankové veselí skončilo. Podívejte se na fotografie z fašankových oslav ve Zlínském kraji a hlasujte! Své hlasy posílejte do 28. února do 12 hodin. Podpořte vaše maškary!


NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Hvozdná a ZŠ Zlín, Středová ve Zlínském deníku

Naši prvňáci. Ilustrační foto V tištěném středečním vydání Zlínského deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ze ZŠ Hvozdná a ZŠ Zlín, Středová


Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 107 - Barbora a Michal Borákovi, Valašské Meziříčí FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku


Frontám na otrokovickém koupališti uleví nový bufet. Letos ale ještě nebude

Městské koupaliště v Otrokovicích Se stavbou za milion korun začnou Otrokovice na podzim, po sezoně. Bar má být pouze nápojový


Na Hobby burze v Otrokovicích bylo k vidění přes osm set položek

Pátý Hobby sraz v Otrokovicích. Celkem 150 vystavovatelů z Česka, Slovenska, Maďarska i Polska si dalo v neděli sraz na pátém ročníku Hobby burzy v otrokovické Besedě. „Je tady všechno co se dá sbírat, od aforismu až po žvýkačkové obaly,“ usmál se organizátor akce Dan Čagánek z Otrokovic.


Epidemie chřipky ve Zlínském kraji graduje

Ilustrační foto Počet obyvatel s akutními respiračními onemocněními a nemocných chřipkou ve Zlínském kraji výrazně přibylo.


Ta nej kyselice a dobrá nálada, to byl 7. ročník akce Gajdy a zelé živobytí celé

Ve Vizovicích vybírali již po sedmé tu nejlepší valašskou kyselici pro letošní rok. Ve Vizovicích v pátek již po sedmé vybírali na akci Gajdy a zelé, živobytí celé, tu nejlepší valašskou kyselici.


Otrokovice chtějí zřídit vlastní lékařskou pohotovost

Ilustrační foto. Ještě v letošním roce by mohli mít Otrokovičané svoji ambulantní lékařskou pohotovostní službu. Záměr na její zřízení schválili jednohlasně členové otrokovického zastupitelstva na čtvrtečním zasedání.


Cena Salvator: hlasujte pro hrdiny

Zlínská cena Salvator. Ilustrační foto Vyhlášení Ceny Salvator se nezadržitelně blíží, vždyť slavnostní galavečer je již téměř za dveřmi. Proběhne 21. března v malém kongresovém sále Kongresového centra ve Zlíně.


Od pátečního rána se v kraji stalo na 40 nehod. U tří byli zranění lidé

Ilustrační foto. Téměř čtyři desítky dopravních nehod se staly od pátečního rána do zhruba patnácté hodiny napříč celým Zlínským krajem.


Ve čtvrtek večer zemřel na Valašskokloboucku při dopravní nehodě cyklista

Ilustrační foto. K tragické dopravní nehodě při které zemřel devětasedmdesátiletý cyklista, došlo ve čtvrtek večer mezi obcemi Poteč a Valašské Klobouky.


Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 103 - Blanka a Jiří Němcovi, Uherský Ostroh FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku


Závod Barum Rally ulicí Drahy v Jaroslavicích místní odmítají

Foto ze 4. 2. 2018 - roh domu na ulici Drahy č. 27, do kterého během závodu v 80. letech narazilo hned několik závodních aut, stejně tak do protějšího plotu, který není na fotce vidět. Roh je dodnes následkem nehod zkosený. Závod Barum Rally bývá velmi očekávanou událostí konce letních prázdnin. Jsou ale i místní části Zlína, jejichž obyvatelům se ze závodu rychlých aut zatočila hlava, pro jiné se stal noční můrou. 47. ročník Barumky se po pětatřiceti letech vrátil i do místní zlínské části Jaroslavice a trasa závodu vedla ulicí Drahy.


Rozruch na internátu. Nezvaní hosté prolézají i pod dveřmi

Nejmenší druh netopýra. Zapeklitá lapálie se stala na jednom ze zlínských internátů. Pokoje studentek středních škol navštěvují netopýři, aneb: mohu u vás chvíli hibernovat slečny?


Čuba rezignoval na post senátora

František Čuba Senátor František Čuba zastupující zlínský obvod 78 rezignoval na svůj post. Oficiálně to oznámil 15. února v tiskovém prohlášení zaslaném médiím. 


Mladým strojařům pomůže dotace

Gymnázium Jana Pivečky ve Slavičíně. Částkou ve výši téměř jeden milion korun přispěje Zlínský kraj Gymnáziu J. Pivečky a SOŠ Slavičín na projekt Zvýšení technické a odborné kvalifikace žáků v příhraniční oblasti Zlínského a Trenčínského kraje. Informoval o tom radní Zlínského kraje Petr Gazdík, zodpovědný za školství.