Pátek 14.12.2018 , Lýdie
Hledat

Právě dnes

Pátek | 14. Prosince 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Akce Česko zpívá koledy rozezněla i Zlínsko. Podívejte se

Česko zpívá koledy rozezněla náměstí ve Zlíně FOTOGALERIE, VIDEO/ K osmému ročníku akce Česko zpívá koledy, kterou organizují regionální Deníky, se připojili lidé i na Zlínsku. 


Křižovatky mají nově hlídat policejní kamery

Křižovatka ulic Dlouhá a Zarámí ve Zlíně. Desítky nehod ročně se ve Zlíně stanou na hlavních křižovatkách. Řidiči, kteří se na nich střetnou, často řeší, který z nich nehodu zavinil a policie pak žádá svědky, aby je pomohli objasnit. Samotné vyšetřování na místech nehody bývá zdlouhavé, ve městě tak často nastává dopravní kolaps.  


Pokuta od inspekce životního prostředí za stovky tun odpadu a suti na orné půdě

Ilustrační foto. Téměř osm tun suti a odpadu musí uklidit Zemědělské družstvo vlastníků Fryšták (ZDV Fryšták) z pozemků u Dolní Vsi. A taky musí platit pokutu 120 tisíc korun. Tu mu udělila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) za to, že zemědělci z Fryštáku porušili zákon o odpadech.  


Na Setkání s hejtmanem ve Zlíně se diskutovalo o regionálních problémech

Setkání s hejtmanem FOTOGALERIE, VIDEO/ Debatu nad tématy, která tíží regionální města a obce nabídl již třetí ročník akce s názvem Setkání s hejtmanem, jejímž pořadatelem je Deník. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek odpovídal v hotelu Baltaci ve Zlíně na přímé dotazy hostů. S pozvanými osobnostmi se zapojil do diskuze o problémech regionu, jež obyvatelé zvolili ve čtenářské anketě jako nejpalčivější.


Vášně, emoce, kritika. To je nová nemocnice

Ilustrační foto Postavíme novou, špičkovou nemocnici na zelené louce, říká kraj. Takový postup nás uráží, říká opozice.


Dětem ve Štítné nad Vláří pořídili nové hřiště. Takto vypadá

Nové dětské hřiště v obci Štítná nad Vláří-Popov Na zhruba 496 tisíc korun vyšlo nové dětské hřiště, které mají v obci Štítná nad Vláří-Popov.


Lístky na Masters of Rock 2019 jsou už v prodeji

Masters of Rock 2018. Gene Simmons. Datum 11. až 14. července 2019 už mají poznačeno v kalendáři příznivci kultovního Masters of Rock v areálu likérky Rudolf Jelínek.


Jak se změnila politická situace na Zlínsku po komunálních volbách?

Ilustrační foto Volání po změně, snaha vnést do komunální politiky čerstvý vítr, oslabení levice a identifikace voličů s lidmi na kandidátkách. Tak by se ve zkratce daly shrnout povolební změny na Zlínsku.  


VIDEO: Nové vesty strážníků svítí. Je to unikát

Zlínští strážníci mají nové, svítící vesty. Mají je ochránit v silniční dopravě. Zvýšení bezpečnosti strážníků zlínské městské policie v silniční dopravě. To byla hlavní myšlenka, která stála za vznikem a výrobou jedinečných vest. Novinkou je, že jsou podsvíceny.


Zemřel Karel Pavlištík, jedna z nejvýraznějších osobností foklórního života

Karel Pavlištík Smutná zpráva přišla z oblasti kultury a folkloru: zemřel Karel Pavlištík. Byla to jedna z nejvýraznějších osobností folklorního a kulturního života ve zlínském regionu.


Obce potřebují poprvé kvůli suchu cisterny na pitnou vodu i v zimě

Ilustrační foto. Obce v Česku potřebují poprvé kvůli suchu cisterny na pitnou vodu ze skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) i v zimě. Voda chybí například v Nedašově Lhotě na Zlínsku, která o zapůjčení techniky ze skladů SSHR požádala. V příštím týdnu ji dostane i sousední Nedašov a řeší se žádosti dalších tří obcí v Česku, řekl dnes novinářům předseda správy Pavel Švagr. V Česku nyní sedm obcí využívá 13 cisteren SSHR.  


Poliklinika ve Zlíně má nové majitele. Čeká ji rekonstrukce

Poliklinika ve Zlíně Zlínská poliklinika získala v těchto dnech nové majitele. Koupila ji developerská skupina RC Europe. Jednu z nejnavštěvovanějších budov v krajském městě, která byla postavena v roce 1956, tak nyní čeká postupná rekonstrukce. Té by měli investoři dát zelenou v průběhu příštího roku a podle nich vyjde v řádech milionů korun. Kolik stálo pořízení budovy, však zástupci společnosti neuvedli.


Vánoční ulička naladí na vánoční atmosféru

Vánoční ulička bude až do 23. prosince Ve Zlíně vzniklo další místo, kde se mohou lidé naladit na vánoční atmosféru a setkat se s přáteli u punče, čaje a ochutnávky nejrůznějších pochutin.


Přijďte si dnes zazpívat s Deníkem

Akce Česko zpívá koledy s Deníkem spojuje celou republiku nádhernými tóny vánočních koled již osm let. A po roce opět doslova klepe na dveře. Proto ve městech a obcích na ni probíhají poslední přípravy. Jako například v Základní škole Trnava na Zlínsku.


Nejvíce svateb? V sobotu 11. srpna

Ilustrační foto Nejvíce svateb v letošním roce se ve Zlíně uskutečnilo v sobotu 11. srpna. Své Ano si řeklo v tento den hned 12 párů. Oddávající a pracovníci zlínské matriky byli velmi vytížení také 18. srpna a 8. září, během každého z těchto dnů se uskutečnilo devět obřadů.  


Z návrhů občanů prošlo pítko i vylepšení parčíku

Pítko. Ilustrační foto. Relaxační zóna na louce u divadla, pítko u cyklostezky, vylepšení parčíku u Kudlovské přehrady nebo třeba komunitní zahrada na Jižních Svazích. To jsou jen některé z nápadů samotných obyvatel Zlína, které bude město Zlín realizovat v rámci projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“.


Vyberte otázky, na které hejtman odpoví

Jiří Čunek HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO / Několik posledních dnů zbývá do tradiční akce nazvané Setkání s hejtmanem, kterou každoročně pořádá Deník.


Vzpomínky, ze kterých se rodí pomoc. Den pro Zuzanku přinesl 409 tisíc

7. Den pro Zuzanku v MŠ ve Zlíně. „Je to úplně úžasné. Moc nás to naplňuje, už od prvního ročníku, který byl pro nás nejhorší, protože to bylo asi tři měsíce od toho, co Zuzanka odešla. Ale hned po něm jsme věděli, že to je ta správná cesta. Vždyť se do pomoci nemocným dětem zapojují děti ze zlínských školek a Zuzanka takto může pomoci,“ svěřila se v úterý Daniela Oškerová, maminka Zuzanky Oškerové, která ve čtyřech letech podlehla akutní leukemii.


Bonbony, které jsem neměla ráda, teď můžu po kilech

Nastávající maminka Jana Dlabajová z Fryštáku Nastávající maminka Jana Dlabajová z Fryštáku je už na blížící se příchod potomka se vším všudy připravená. Poslední dny do porodu hrají svou roli… Paní Jana, kterou jsme navštívili už potřetí, se zapojila do projektu Deníku, v němž každou sobotu vycházejí odpovědi u ankety a odborné články pro těhotné.


Ve Zlíně rozzářili vánoční jedli. Cestu na náměstí Míru našly tisíce lidí

Ve Zlíně rozsvítili vánoční strom. Začal Adventní Zlín. Adventní Zlín, to je název programu, který začal na zlínském náměstí Míru v neděli 2. prosince. Tisíce zvonečků dětí pomohly v 18 hodin rozsvítit vánoční jedli, společně tak všichni přišli zahájit adventní čas.


Východu země hrozí extrémní ledovka, lidé by neměli vycházet

Na Orlickoústecku havaroval na ledovce autobus. Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Na Valašském jarmeku zase řádili čerti. I oni přilákali tisíce lidí

Ve Valašských Kloboukách  řádili čerti. Konal se zde 27. ročník Valašského jarmeku. /VELKÁ FOTOGALERIE/ „Po čertech“ vydařený jarmek. I tak by se dal nazvat víkendový 27. ročník Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách.


Láska na první pohled: místo bydlení loď

Adéla Schmiedová na lodi Bárka na přehradě ve Zlíně. Opuštěná loď na Kudlovské přehradě znovu ožije. Koupila ji nová majitelka. Lodička prý ponese název Bárka.


Hollywood v Lípě. Dům nabízí čarokrásnou podívanou

Vánočně nasvícený rodinný dům v Lípě. Více než dvacet tisíc žároviček, téměř kilometr kabelů, tříměsíční práce jednoho šikovného elektrikáře a závratná finanční suma. Pohádkový dům Antonína Hrbáčka v Lípě nedaleko Zlína opět kouzlí úsměvy lidem na tvářích a úžas v očích dětí.


Jarmek je přehlídkou řemesel i muziky

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách Už jen pár posledních dní zbývá do Valašského mikulášského jarmeku, který nabídne mnohé k vidění, slyšení i ochutnání, a tak návštěvníkům jistě připraví příjemné naladění do začínajícího adventu. Na bohatém programu se letos budou opět podílet stovky účastníků.