Úterý 21.11.2017 , Albert
Hledat

Právě dnes

Úterý | 21. Listopadu 2017

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

První pacient přišel do krajské nemocnice před 90 lety

Archivní snímek z 20. let minulého století. Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně funguje už 90 let. V roce 1927 ji založil Tomáš Baťa, první pacient byl ošetřen 21. listopadu. Chirurgický pavilon byl otevřen v lednu následujícího roku, tehdy byli hospitalizovaní první lidé.


Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí

Natáčení filmu Metanol ve Zlíně. /VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.


Čunek chce, aby v nemocnici platili lidé polovinu ceny jídla

Ilustrační foto Chcete při pobytu v nemocnici jíst nemocniční stravu? Tak si zaplaťte alespoň půlku za celodenní jídlo. Pro zavedení takové novinky v nemocnicích ve Zlínském kraji by byl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).


V Želechovicích nad Dřevnicí připravují pozemky pro 10 domů

Ilustrační foto. Na zhruba 6 milionů korun vyjde vybudování inženýrských sítí v ulici Lysá v Želechovicích nad Dřevnicí. Podle starosty Michala Špendlíka se do zasíťování pozemků chtějí pustit na jaře příštího roku, podle počasí možná už v dubnu. Náklady hradí obec jen ze svého rozpočtu.


Zatáčky v areálu jsou úzké. Co MHD podél nemocnice?

Ilustrační foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Krajská nemocnice T. Bati možná ustoupí od nápadu, že by do areálu zajížděla městská hromadná doprava.  


Dcerka se narodila ve 25. týdnu a vážila jen 670 gramů

Jitka Kretová a Michal Bartošek s dcerkou Rozárkou, která se narodila ve 25. týdnu. Vážila jen 670 gramů. Pouhých 670 gramů vážila při narození Rozárka, kterou přivedla na svět Jitka Kretová ze Vsetína. Dcerku porodila teprve ve 25. týdnu těhotenství.


VIDEO: Zlínský Neo Cup vynesl přes 419 tisíc

V sobotu 18. listopadu 2017 se ve sportovní hale Střední průmyslové školy ve Zlíně konal 3. ročník benefičního fotbalového turnaje NEO CUP. Pobavit se a ještě přispět na dobrou věc mohli o víkendu lidé na třetím ročníku benefiční akce Neo Cup. Výtěžek činil 419 521 korun a je věnován Novorozeneckému oddělení KNTB na péči o předčasně narozené děti. Podpořit ji přišla například Zdeňka Davidová ze Zubří.


Vánoce do ulic měst přinesou řadu novinek

Ilustrační foto Vánoční hvězdy, padající krápníkové efekty, nasvětlené fontány, světélky ozdobené lípy, nové stříbrné a zlaté baňky, svítící sloupy veřejného osvětlení města vykouzlí magickou atmoséru Vánoc. Zářit budou především radostná dětská očka.  


Víkend přinese sněžení

Ilustrační foto Už nejen na horách a ve vyšších polohách, ale podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bychom se mohli jak v sobotu, tak i v neděli dočkat první sněhové nadílky již od středních poloh pod 500 metrů nad mořem. (ex)


Desáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 28 - Kristýna a Jiří Hrachovcovi, Zlín FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.


Svíčky, průvod studentů i Ovčáček miláček. Zlín si připomněl 17. listopad

Připomínka 17. listopadu ve Zlíně. Studenti a ostatní veřejnost se sešli před Univerzitním centrem, odtud všichni vyrazili v průvodu k pamětní desce obětem totalitních režimů na náměstí Míru ve Zlíně. FOTOGALERIE / Se zapálenými svíčkami v rukou či třeba s transparentem hlásajícím, že studenti nezapomínají, se v pátek necelé dvě stovky lidí sešly na zlínském náměstí Míru.


Kam o víkendu? Sobotní NEO CUP pomůže už potřetí nedonošeným dětem

Ve čtvrtek 2. února 2017 slavnostně otevřeli nový pokoj pro nedonošené děti a jejich rodiče, a to v 7. patře tamního novorozeneckého oddělení. Již tuto sobotu 18. listopadu se ve sportovní hale Střední průmyslové školy ve Zlíně uskuteční 3. ročník benefičního fotbalového turnaje NEO CUP. Výtěžek z této akce bude stejně jako v uplynulých letech věnován Novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati na péči o předčasně narozené děti.  


Studenti si připomenou 17. listopad

Připomínka 17. listopadu. Ilustrační foto Jako každý rok, i letos si studenti a zaměstnanci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) připomenou Mezinárodní den studentstva. Na organizaci důstojného připomenutí státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se univerzita letos podílí společně se statutárním městem Zlínem.  


Otrokovice zřídí v příštím roce vlastní lékařskou pohotovost

Ilustrační foto Dítě zmítající se ve vysoké horečce v náručí své maminky. Ta je už zoufalá, navíc je oba čeká zdlouhavá cesta na trolejbus a v něm pak více než půlhodinová cesta do Krajské nemocnice T. Bati na pohotovost.


Deváté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 27 - Veronika a Michal Vajdíkovi, Bílovice FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.


Představujeme prvňáčky ze ZŠ Křiby a Racková

Třída 1.A zlínské Základní školy s třídní učitelkou Bohuslavou Šťáhlovou. Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem.


Ženy do průmyslu patří

Čestmír Vančura – šéf Kovárny Viva Více než 500 zaměstnanců čítá zlínská Kovárna Viva. Řadí se ve své kategorii mezi pět nejlepších zaměstnavatelů v ČR. „Kovářství jako takové určitě není na vymření, své místo ve společnosti má stále,“ říká s úsměvem majitel podniku Čestmír Vančura. Deník se ho ptal na akci nazvané Setkání s hejtmanem.


Firmy rozdají na Vánoce zaměstnancům i desetitisíce

Ilustrační foto HLASUJTE V ANKETĚ / Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.


Rozvoj UTB přijde na stamiliony

Akce s názvem Setkání s hejtmanem, kterou pořádá Deník ve Zlínském kraji. Více se otevřít světu. To by měl podle rektora zlínské univerzity Petra Sáhy udělat nynější vzdělávací systém v kraji. Deník se ho ptal na akci nazvané Setkání s hejtmanem.


Jiří Čunek: Pacienti mají lepší podmínky

Akce s názvem Setkání s hejtmanem, kterou pořádá Deník ve Zlínském kraji. Region – Jsme zvyklí si pořád stěžovat, nicméně já spíš vidím, že dnes se firmy začínají předhánět o pracovníky, kterých mají nedostatek, a proto jim také zvyšují platy. I to zaznělo včera z úst hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.


Za rok se otrokovický Baťov dočká nového marketu Billa

Ilustrační foto. Market na Baťově. Roky zbožné přání obyvatel zmíněné části Otrokovic začíná konečně nabírat reálnou podobu: začít stavět se má už na jaře příštího roku. A bude tam Billa. Zákazníci se navíc prodejny na rozloze 1 tisíc metrů čtverečních dočkají takřka stylově před Vánocemi.


Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci ze ZŠ Racková a ZŠ Zlín-Křiby

Naši prvňáci. Ilustrační foto Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.  


Očař Kuběna slaví 90. Dostal cenu

Pracovník roku ve zdravotnických službách Zlínského kraje 2017. Karel Kuběna Karel Kuběna, zakladatel zlínské tradice špičkového očního lékařství, si v pondělí v den svých devadesátin převzal záslužné vyznamenání 1. stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie. Ocenění získal u příležitosti vyhodnocení ankety Pracovník roku ve zdravotnických službách Zlínského kraje. Dosud jej kraj udělil jen dvěma osobnostem – atletce Daně Zátopkové a cestovateli Miroslavu Zikmundovi.


Kde jsou slabá místa našeho kraje?

Akce s názvem Setkání s hejtmanem, kterou pořádá Deník ve Zlínském kraji. ON-LINE/ - Jaké jsou nejpalčivější problémy našeho regionu? Jak jsme připraveni na takzvanou revoluci 4.0 (robotizace, mechanizace) či jak zabránit odlivu studentů? A kdy se kraj dočká integrované dopravy? I tato témata se probírala v úterý na akci regionálního Deníku s názvem Setkání s hejtmanem. Uskutečnilo se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium. Své názory i vize zde prezentovaly osobnosti kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem. Moderování diskuse se ujal šéfredaktor Martin Nevyjel.  


Kraj poděkoval desítce lékařů a sester. Podívejte se

Pracovník roku ve zdravotnických službách Zlínského kraje 2017 Deset pracovníků ve zdravotnictví získalo v pondělí cenu v Baťově institutu ve Zlíně. Každoročně ji vyhlašuje Zlínský kraj. Marie Holoubková, zdravotní sestra Chirurgického oddělení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně, se ve zdravotnictví pohybuje 41 let.