Pátek 22.11.2019 , Cecilie
Hledat

Právě dnes

Pátek | 22. Listopadu 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Chceme dialog, říkají bojovníci za psí práva ve Zlíně

Zakladatelé skupiny I pes je město Zlín? se sešli s primátorem v debatě nad novou vyhláškou, omezující volný pohyb psů ve Zlíně. Výsledkem jednání zástupců skupiny I pes je město Zlín? s primátorem Korcem by měla být dohoda o nové vyhlášce.


VIDEO: Den pro Zuzanku nabírá na síle

Michal Hrůza zpíval na Dni pro Zuzanku. Charitativní projekt ve zlínské mateřince spojuje děti i rodiče v boji proti zákeřné nemoci.


Jan Hamáček ve Zlíně: „Je to o aktivitě krajského vedení policie“

Ministři ČSSD Jan Hamáček, Lubomír Zaorálek, Miroslav Toman v Kroměříži. Ministr vnitra Jan Hamáček je podle svých slov přesvědčen, že Zlínský kraj zná a ví, co potřebuje.  


Hasiči dostanou přidáno, přislíbil ministr vnitra na jednání v kraji

Ministři ČSSD Jan Hamáček, Lubomír Zaorálek, Miroslav Toman v Kroměříži. Zlínské krajské hasiče čeká v budoucnu velká investice výstavba nové hasičské stanice v Kroměříži. Deníku to potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček při své středeční návštěvě Zlínského kraje.


Mlha a déšť. Víkendové počasí bude veskrze podzimní

Ilustrační foto Většinou zataženo, mlhavo, ojediněle mrholení. Během dne místy oblačno, jen ojediněle až polojasno. Takové počasí předpovídají na dnešek pro Zlínský kraj brněnští meteorologové. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi 9 až 12 °C.  


Hvězdně obsazený Masters of Rock věří ve 25 000 diváků

Festival Masters of Rock 2019. Bude to velká událost pro milovníky tvrdé muziky. Na věhlasném festivalu Masters of Rock ve Vizovicích v roce 2020 vystoupí legendární kapela Judas Priest. Sdělil to šéf pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.


Zlínský policista Martin Baláž bude chránit prezidenta, povede speciální útvar

Martin Baláž nastoupil do řad české policie před 29 lety, kdy začínal u pořádkové policie. Martin Baláž, bývalý vedoucí útvaru obecné kriminality ÚO Zlín, vyjednavač, kriminalista a později ředitel speciálního vyšetřovacího týmu Tempus, který se zabýval neobjasněnými vraždami, byl ve čtvrtek pověřen řízením Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky. Ve funkci nahradil Zdeňka Šimana, který ke konci února na vlastní žádost ukončil služební poměr.


Cesty ministrů se střetly ve Zlínském kraji

Ministři ČSSD Jan Hamáček, Lubomír Zaorálek, Miroslav Toman v Kroměříži. Nedostatek městských strážníků, chybějící kulturní prostory či špatný zdravotní stav včelstev. To je jen střípek z včerejších programů návštěvy ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka, ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministra zemědělství Miroslava Tomana ve Zlínském kraji.  


Strážníci si zaslouží sociální výhody, tvrdí ministr vnitra

Ministři ČSSD Jan Hamáček, Lubomír Zaorálek, Miroslav Toman v Kroměříži. Potřetí ve funkci ministra vnitra přijel ve středu na pracovní návštěvu Zlínského kraje Jan Hamáček. Ve Zlíně se mimo jiné setkal se zástupci městských policií.  


Zlínský kraj ve středu navštíví hned tři ministři. Promluví s policisty i rybáři

Ministr vnitra Jan Hamáček Zlínský kraj ve středu navštíví tři ministři z řad ČSSD – Jan Hamáček, ministr vnitra, Lubomír Zaorálek, ministr kultury a Miroslav Toman, ministr zemědělství.


Poslední rozloučení s Vojtěchem Jasným bude v divadle

Vojtěch Jasný ve Zlíně v roce 2013 Ve věku třiadevadesát let zemřel uznávaný český režisér Vojtěch Jasný. Poslední sbohem věhlasnému režisérovi a scénáristovi přijdou říct nejbližší, přátelé i příznivci v sobotu 23. listopadu.


Nemocnice v kraji čekají změny

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně Nedostatek lékařského personálu a ztrátová Baťova nemocnice. Tato témata rezonovala zasedáním zastupitelstva.


I pes je město Zlín: lidé se bouří proti vyhlášce

Ilustrační foto Vyhláška omezující pohyb psů vadí organizátorům nové iniciativy. Nálepkami i venčícími akcemi upozorňují na její nelogičnost.


Do Zlína a Velkých Karlovic míří legendární bílý lanýž

Bílý lanýž Podzim si gurmáni spojují nejen se Svatomartinskou husou a víny: nastává také sezóna bílých lanýžů. Tato legendární houba je považována za nejdražší kuchařskou surovinu světa, v tuzemských restauracích se proto objevuje jen zřídka.


Sametové vzpomínky ožily ve zlínském Divadle pracujících

Divadlem pracujících po stopách Občanského fóra provedl herec Rostislav Marek, který byl jedním z hlavních aktérů sametového dění ve Zlíně. „Byli jsme a budem“, „Občanské fórum“ nebo „Generální stávka“. Transparenty na budově zlínské divadelní scény ji vrátily o třicet let zpět. Do doby, kdy i Zlín zasáhlo dění sametové revoluce a Zlíňáci směle vykročili ke svobodě.


Senior zvažuje hladovku kvůli zamítnutí žádosti o byt

Miroslav Šebela trpí cukrovkou a je po mrtvici. Bojuje za přidělení bytu nebo umístění do pečovatelského domu. Pokud neuspěje, chce držet hladovku. Hladovku a okupační stávku v prostorách zlínské radnice plánuje Miroslav Šebela.


Jednou budem dál! Třicet let svobody ukazuje ve Zlíně satirický kabaret

Premiéra inscenace Jednou budem dál v Městském divadle Zlín Třicet let bizarního panoptika kotrmelců jedné společnosti svérázně mapuje inscenace Městského divadla Zlín Jednou budem dál v režii ředitele MDZ Petra Michálka. Satirická hudební revue měla premiéru tuto sobotu, v předvečer výročí Sametové revoluce.


Modernizace trati se nejspíš odloží, stavbu brzdí razítka

Ilustrační foto Železniční přejezd je spojnicí mezi hlavním tahem na Vizovice a ulicí Broučkova na Bartošově čtvrti. V jeho okolí sídlí hned několik firem. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s modernizací tratě vydalo rozhodnutí o zrušení tohoto přejezdu z důvodu bezpečnosti, to vyvolalo spor, který trvá dva roky.  


17. listopad připomene i problematiku předčasně narozených dětí

Malemimi, Ellenka Munclingerová Devět tisíc. Tolik dětí se za rok v Česku narodí předčasně, na celém světě pak 15 milionů. Každoroční příležitostí, jak si připomenout jejich náročný vstup do života, je Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopad a díky kterému se významné instituce ve více než sto zemích nasvítí purpurovou barvou.


Svatomartinské trhy zaplnily centrum Zlína. Podívejte se

Svatomartinské hody v centru Zlína Rulanda bílá, Pálava, Chardonnay, Sylvánské zelené a k tomu husička, kačenka, paštiky ale také šneci nebo křupaví červíci. Již potřetí se zlínské náměstí Míru stalo dějištěm Svatomartinských hodů.


Zemřel režisér Vojtěch Jasný, "dobrý rodák" z Valašska

Vojtěch Jasný Ve věku nedožitých 94 let zemřel v sobotu 16. listopadu uznávaný český scénárista a režisér, rodák z valašského města Kelč, Vojtěch Jasný.


Zlínská jízdní policie: tvrdá práce a láska ke koním. V Tlumačově se jí daří

Příslušníci krajské jízdní policie mají zázemí v Zemském hřebčinci Tlumačov Praxe v řadách policie, chuť pracovat a učit se. Samozřejmě zkušenosti s koňmi. To museli mimo jiné prokázat krajští policisté, kteří se ucházeli o místo v oddělení služební hipologie.


Zlínský kraj počítá na rok 2020 s přebytkem 80 milionů

Zlínský kraj. Ilustrační foto Rozpočet Zlínského kraje na příští rok je sestavený jako přebytkový s celkovými příjmy 14 miliard 512 milionů 796 tisíc korun a celkovými výdaji 14 miliard 432 milionů 796 tisíc korun.


Plastika připomíná účast studentů v Sametové revoluci. Podívejte se

Ruce organizátorů Sametové revoluce ve Zlíně, v tehdejším Gottwaldově, odlili do skla ve sklářské huti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí. ROZHOVOR/ Ruce organizátorů Sametové revoluce ve Zlíně, v tehdejším Gottwaldově, odlili do skla ve sklářské huti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí.


Ve Zlíně odhalili Lavičku Václava Havla. Podívejte se

Odhalení Lavičky Václava Havla ve Zlíně.Odhalili Andrej Kiska bývalý prezident Slovenska a Michael Žantovský ředitel Knihovny Václava Havla. FOTOGALERIE/ Slavnostní akt odhalení Lavičky Václava Havla se konal ve čtvrtek na Gahurově prospektu. Při této příležitosti do Zlína zavítal i známý zastánce idejí a hodnot Václava Havla slovenský exprezident Andrej Kiska, který bývá označován za Havlova pokračovatele.