Úterý 21.8.2018 , Johana
Hledat

Právě dnes

Úterý | 21. Srpna 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Trnkobraní: Jaromír Nohavica a rekord v pojídání knedlíků

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků „Když mě brali za vojáka, stříhali mě do hola,“ rozeznělo se po dvaadvaceti letech areálem likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Na letošní Trnkobraní totiž jako headliner zavítal Jaromír Nohavica. Tisíce lidí si však nejznámější hity zazpívaly nejenom s ním, ale také s Divokým Billem, Ewou Farnou nebo skupinou Mandrage.


Nejen zemědělci slavili dožínky celého Zlínského kraje v Kroměříži

Dožínky Zlínského kraje 2018 /VELKÁ FOTOGALERIE/ Jedna z nejstarších tradic oslavující úrodu se uskutečnila tento víkend v Kroměříži. I když Dožínky Zlínského kraje začaly už v pátek, hlavní program se odehrál v sobotu, kdy ulice slavností doslova ožily. Zaplnilo je osm set krojovaných účastníků z Hané, Valašska i Slovácka. Přihlížející zdravili, zpívali jim, ale i tancovali. Odměnou jim za to byl děkovný potlesk. Ve vzduchu byla cítit slavnostní uvolněná atmosféra.


Jablek je hodně. Mají se prodávat za 16 Kč

Jablka. Ilustrační foto. Abnormálně velkou úrodu jablek potvrzují pro letošek pěstitelé v kraji. Ve finále by tak díky tomu lidé za jejich nákup mohli ušetřit. A stejně tak i za výrobky z nich, jako jsou například mošty od regionálních výrobců.


Zlínská zoo přivítala africké řezbáře z Nigeru a Gabonu

AFRICKÁ ŽENA. Sochu ženy se džbánem na hlavě a dítěten na zádech začali tvořit řezbáři z Gabonu Jean de Dieu Mayombo a Joseph Landry Moubele Bingou-Lou. Jako první přicestovali do zoo řezbáři Jean de Dieu Mayombo a Joseph Landry Moubele Bingou- -Lou z Gabonu. Během setkání s ředitelem Romanem Horským představili na připravených návrzích budoucí podobu šesti soch.


Zemřel Zdeněk Dostál, někdejší primátor Zlína

Ilustrační foto. Zemřel někdejší primátor města Zlína Zdeněk Dostál. Ve věku 85 let podlehl těžké nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční ve středu 22. srpna v 11 hodin v obřadní síni zlínského krematoria.


Vedra nás ještě podusí. I podzim má být teplý

Ilustrační foto Horko a zase horko. Kýženého ochlazení se zřejmě ještě několik týdnů nedočkáme. Silné bouřky, které mají zasáhnout i Zlínsko, podle meteoroložky Dagmar Honsové teploty výrazně nesrazí. Pranic nepomohou ani vyprahlé přírodě.


OBRAZEM: Route 66: američtí veteráni ve Zlíně

Přípravy na  evropský festival Route 66 ve Zlíně. Trocha velkolepé atmosféry legendární americké silnice Route 66 nakazí i krajské město.


Lidé v Pasecké ztrácí trpělivost. V Klabalské to taky vře. Podepsali petici

Opravy silnic v ulicích Česká a Pasecká a oprava mostu v ulici Klabalská, působí lidem komplikace. /VIDEO, FOTOGALERIE/ Již od loňského podzimu zažívají lidé, kteří bydlí v ulici Pasecká ve Zlíně, krušné chvilky: tato ulice totiž prochází výraznou rekonstrukcí, buduje se zde mimo jiné kruhový objezd. Jenomže stavební práce pro místní obyvatele trvají již dlouho.


Radek Henner: Na padlé vojáky by měla být celá země hrdá

Radek Henner ROZHOVOR / „Mise v Afghánistánu patří k těm nejtěžším. Každý voják který tímto vojenským nasazením projde, je skutečným profesionálem a může být nasazen na jakoukoliv bojovou i nebojovou činnost,“ uvedl pro Deník v reakci na nadělní smrt tří čekých vojáků Radek Henner, plukovník Generálního štábu v záloze a bývalý ředitel zlínské krajské vojenské správy. Sám má zkušenost z mise například v Kosovu.


Obětí žraloka v Egyptě je muž ze Slovácka

Žralok - ilustrační foto. Když 42letý muž z Bánova opouštěl na sklonku července své rodné Slovácko, aby spolu s manželkou a dvěma dětmi zamířil na exotickou dovolenou do vyhlášeného egyptského resortu Marsa Alam, netušil, že se domů už nevrátí.


Zemřel kameraman Juraj Fándli, své umění učil ve Zlíně

Ilustrační foto. Jen několik dní před svými sedmdesátými narozeninami, zemřel ve čtvrtek 2. srpna známý český kameraman Juraj Fándli, který kromě práce za kamerou také přednášel na Institutu reklamy a marketingových komunikací Baťovy univerzity ve Zlíně a na Vyšší odborné škole filmové Zlín.


VIDEO: Vlčkovská lávka nabídla dramatický souboj i skvělou zábavu

Vlčkovská lávka: letos měla dvě kola. Ve Vlčkové na Zlínsku již po osmnácté pořádali oblíbenou akci - Vlčkovskou lávku. Již po osmnácté se v sobotu snažili závodníci na kole přejet lávku zavěšenou několik centimetrů nad místním rybníkem ve Vlčkové na Zlínsku. Letošní klání oblíbené a tradiční akce Vlčkovská lávka nabídlo boj na dvě kola. Akci si užívalo (a zároveň fandilo) několik desítek návštěvníků.


Horko trápí i zvířata. V zoo jsou na tom dobře, horší to mají třeba krávy

Ilustrační foto Vysoké letní teploty a nedostatek dešťových srážek vysušují v prázdninových týdnech celý Zlínský kraj. Podle meteorologů bude stejný ráz počasí trvat ještě pár týdnů.


Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

Kostel. Ilustrační foto. /INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.


Děti jsou vyšetřovatelé a já jen žasnu, říká herec Dolanský

Natáčení seriálu Kriminálka 5.C na hradě Malenovice.režisér Juraj Nvota s dštskými herci „Kamera a akce,“ znělo celý čtvrtek malenovickým hradem. Natáčela ze tam totiž jedna z největších scén nového česko-slovenského seriálu Kriminálka 5. C.  


MHD pro dítě za 330 Kč ročně? Zde je návod

Ilustrační foto Od 1. září budou moci žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožní cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD (tj. všechna pásma: A, B, C). Začít si vyřizovat junior pas je možné již nyní.


Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

Kouzelník Michal Zapletal /ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.


Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

Chalupa. Ilustrační foto. /INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.


I na Zlínsku bude vedro jako na Sahaře

Ilustrační foto Horko a zase horko. Takový ráz počasí mohou očekávat lidé ve Zlínském kraji příštích 14 dní. Deníku to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.


Kritizovanou zastávku MHD posune radnice o metr

Rekonstrukce zastávky MHD Školní ve Zlíně. Autobusový přístřešek na zastávce Školní se posune zhruba o metr a půl do prozatím nezpevněné části směrem k univerzitnímu areálu. Proměna zastávky začala před několika dny a bude trvat po celé období letních prázdnin.  


Zádveřická noc. Oslava splněných snů

Zádveřická rocková noc 2018. Kapela Fleret slavila 35 let. Pětatřicet. Přesně tolik let slaví letos kapela Fleret. A nebyli by to ani oni, kdyby si pořádně oslavu krásného výročí neužili. V pořadí již dvanáctá sobotní Zádveřická rocková noc pod hvězdami, kterou Flereti pravidelně pořádají, byla k tomu jedinečnou příležitostí. Jedním z hostů, který na akci vystoupil, byl i Vlasta Redl. Fotbalový areál v Zádveřicích-Rakové praskal doslova ve švech.


Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

Folklór. Ilustrační foto. /INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.


V hradu Malenovice bude při natáčení Jan Dolanský i vlk

Malenovický hrad po rekonstrukci Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu Kriminálka 5. C. Z důvodu natáčení budou památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.- 28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřeny. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.  


Nemocnicím přes léto chybí krev. Dárce potřebuje Vsetín i Zlín

Darování krve. Ilustrační foto Nemocnice v kraji se každoročně během letního období potýkají s úbytkem dárců krve.


Ve Zlíně burácely motory historických vozidel. Podívejte se

Zlínem a okolím projela historická vozidla v rámci soutěže seriálu Mistrovství České republiky. Sobotní den přinesl ve Zlíně a okolí zážitek především milovníkům historických vozidel. Startoval zde další ročník soutěže seriálu Mistrovství České republiky - Zlínská Historic Rally 2018.