Pondělí 21.6.2021 , Alois
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 21. Června 2021

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Dopravní uzavírky a omezení ve Zlíně čekají řidiče až do podzimu

Sotva skončily ve Zlíně opravy komunikací u zlínského Kongresového centra a ulice Březnická, omezí se provoz v této ulici znovu a to v části od zimního stadionu až po okružní křižovatku U Majáku.


Kriticky ohroženou volavku císařskou pomáhá zachránit i zlínská zoo

Zlínská zoo od roku 2017 pomáhá zachránit kriticky ohroženou volavku císařskou. Je na pokraji vyhubení, poslední informace hovoří pouze o 60 jedincích pozorovaných v Bhútánu, Indii, Číně a Maynmaru.


Nový zákon pro odškodnění za Vrbětice míří na vládu, stihnou jej schválit?

Částka převyšující 650 milionů korun má do konce letošního roku putovat ze státního rozpočtu obcím a hlavně občanům, kteří utrpěli újmu v souvislosti s explozemi vrbětických muničních skladů v závěru roku 2014. O náhradu škod se nově přihlásí také Zlínský kraj.


Ve Zlínském kraji usedlo o víkendu za volant šedesát podnapilých řidičů

Zřejmě horké letní počasí, které panovalo o uplynulém víkendu, zvyšovalo potřebu tekutin na maximální spotřebu. Mnozí lidé tak neodolali a svlažili se například i točeným, oroseným pivem.


Táta fest ve Zlíně bavil, tatínci oslavili svůj svátek

Sportovní aktivity, tvořivá dílna, cirkusová dílna s Jiřím Sadilou, ukázky RC aut, spousta zajímavých vystoupení a soutěží, mezi kterými byla ta nejdůležitější a to Táta roku.


Vedra pokračují. Podívejte se, jak lidé na Zlínsku trávili víkend u vody

Slunce pálí do všech koutů v Česku, teploty se šplhají vysoko přes třicet stupňů a tak si nezadají s těmi, které běžně panují v přímořských letoviscích. Proto u nás lidé vzali doslova útokem koupaliště a přírodní nádrže, aby si mohli užít u vody krásných a horkých letních dní.


Vedro v sobotu zlomilo rekord, hlásí meteo stanice v Holešově

Rozpálený víkend lámal také ve Zlínském kraji teplotní rekordy. Meteorologická stanice v Holešově totiž naměřila v sobotu maximální teplotu 31.6 °C, čímž stanovila nový rekord pro 19. červen.


Rekonstrukce Velkého kina je zase o krok blíž

Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústavu (NPÚ)? Na tuto otázku mělo přinést odpověď jednání mezi zástupci vítězného architektonického studia re:architekti, zástupci města Zlína a představiteli NPÚ, které se uskutečnilo v uplynulých dnech.


Rock na Klášteře lákal na rock, mexickou kuchyni i pivní speciály

„Sobotní Rock na Klášteře se vydařil,“ tak hodnotila akci za Dům kultury Napajedla, který ji pořádal, Renáta Vránová. Ještě před začátkem rockové noci v Napajedlích pořadatelé věřili, že se jí zúčastní okolo dvou stovek návštěvníků. Jejich přání se splnilo, hudební večer tří kapel, (Chaos in head, Street crew, NüDrive, pozn. red.) s výbornou mexickou kuchyní, pivními speciály a točeným pivem ze stánků malých pivovarů, to vše jen dokreslovalo skvělou atmosféru na zahradě napajedelského kláštera.


VIDEO: Překvapení pro turisty! Richard Krajčo připravil na Pustevnách koncert

/FOTOGALERIE/ Richard Konkolski, Karel Loprais, Helena Zeťová, Milan Baroš. K plejádě osobností, jež už mají na chodníku slávy na Stezce Valašce svůj otisk, se v sobotu přidal frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. A návštěvníkům vyhlídkové atrakce na Pustevnách připravil velmi milé překvapení


Velké a sladké! Jahodová farma láká na samosběr do Holešova

FOTO, ANKETA/ Téměř čtyřicítku tun jahod za sezónu vyprodukuje Jahodová farma Holešov. O tuto produkci se stará desítka stálých zaměstnanců, v době samosběru jahod se zde však vystřídají tisíce lidí, kteří si sladké a voňavé jahodové odrůdy Asie, Allegro, Rumba a další, češou sami.


Extrémní horko v kraji potrvá i příští týden, ochladí jej bouřky

Pětatřicet a víc. Takové teploty panují od pátku ve Zlínském kraji a stoupat budou ještě příští týden. Podle Dagmar Honsové z Meteopressu, zasáhne v neděli západ České republiky zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky přesune se se postupně i do našeho kraje.


Hasiči z Prštného chtějí zachránit historickou stříkačku. Vyhlásili sbírku

Zachránit historickou stříkačku se rozhodli dobrovolní hasiči ze Zlína - Prštného. Jejich Chevrolet z roku 1935 před šesti lety vypověděl službu a tak jej od té doby dávají postupně dohromady. Oprava motoru je však zásadní a jeho cena se vyšplhá okolo 250 tisíc korun.


Legendární Čmelák se vrátí do Leteckého muzea v Kunovicích

Do expozice Leteckého muzea v Kunovicích se brzy vrátí legendární letoun Z-37 Čmelák. V Kunovicích vyráběné zemědělské letadlo, známé například z filmu Vesničko má středisková, ukrývalo muzeum několik let ve Střední škole letecké. Nyní jej však díky dotaci od ministerstva kultury čeká rozsáhlá a náročná oprava, po ní opětovné vystavení.


Ledový Radegast se rozpustil do nové tůně pod Pustevnami. Podívejte se

Ledová socha boha Radegasta vstoupila do boje o vodu. Postupným roztáváním podpořila vznik další tůně pod Pustevnami. V beskydské lokalitě Pod Juráškou v Prostřední Bečvě ji založili zástupci Pivovaru Radegast a neziskové organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Salamandr.


Vondráček o lichvářích: Znali jsme se letmo, poskytli jsme jim jen právní služby

Radek Vondráček nevylučuje, že se s lichváři znal. Rezolutně však odmítá, že by jejich spolupráce překročila právní vztah klienta a jeho advokáta.


Rozloučili jsme se ve Zlínském kraji - 24. týden 2021

V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast. 


Kauza Vondráček? Útok. Neetické. Kus pravdy. Co říkají regionální politici

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a lídr kandidátky za ANO ve Zlínském kraji Radek Vondráček měl podle Hospodářských novin udržovat velmi blízký vztah s dvojici pravomocně odsouzených lichvářů z Kroměříže. Zároveň jim měla jeho advokátní kancelář poskytovat právní služby. 


Mistr houslař: Je pro mě čest opravovat basu z roku 1732

ROZHOVOR/ Vyučený houslař Dominik Matůšů vyrábí a opravuje nové i barokní hudební nástroje.


Tropy začínají! Co nás čeká a kde se na Zlínsku můžete osvěžit

Letní ráz počasí vyšrouboval nejen teploty, které atakují letní třicítku, ale i zájem lidí o koupání ať již na koupalištích v krajském městě nebo v přírodních nádržích, kterých jen na Zlínsku je několik.


Cyklostezku doplní nový atraktivní prvek. Jaký? To je zatím tajné

Zajímavé zpestření nabídne valašskokloboucký úsek cyklostezky Bevlava projíždějícím cyklistům. Nový prvek, který je prozatím utajený, bude instalován na jednom z palouků za zahrádkářským areálem.


Koupaliště v Kloboukách zahájí v pátek sezónu. Do té doby je vstup zdarma

Valašskokloboucké městské koupaliště odstartuje v pátek novou sezónu. Za osvěžením i odpočinkem sem mohou návštěvníci přicházet během červnových všedních dnů od 14 do 19 hodin, o víkendech a následně o prázdninách pak už denně od 10 do 19 hodin.


Svatba či oslava zpestřená historickým autobusem? Žádný problém

Jednou z nevšedních služeb, které nabízí firmám i jednotlivcům Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO), je půjčování historických autobusů nebo trolejbusu včetně vleků.


Šéf sněmovny Vondráček měl spolupracovat s odsouzenými lichváři

Šéf sněmovny a třetí nejvyšší ústavní činitel v zemi Radek Vondráček (ANO) podle Hospodářských novin spolupracoval s odsouzenými kroměřížskými lichváři Miroslavem Kolmanem a Rudolfem Cieslou. Vondráček v rozhovoru s HN tvrdí, že se ničeho neetického nedopustil.


Jak se žije v Zádveřicích-Rakové? Pojďte na návštěvu

Čím žijí městečka či vesničky, které obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Oblíbený seriál Deníku vás provádí obcemi na Zlínsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Tentokrát se podíváme do Dešné.